12 grudnia, 2020 2:51 pm

MYŚLISZ SIATKÓWKA – MÓWISZ IV LICEUM

Sytuacja związana z koronawirusem sporo namieszała także w sporcie. Wiele imprez zostało odwołanych lub przesuniętych na inny termin. Zawodnicy a zarazem uczniowie odbywają nauczanie zdalne, brak jest lekcji wychowania fizycznego w salach sportowych. Mecze odbywają się bez udziału publiczności, co ma wpływ na atmosferę tego typu wydarzeń.  W tych trudnych momentach sport w tym piłka siatkowa stara się wychodzić obronną ręką. Przykładem są nasi uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Zawodnicy zrzeszeni w klubie siatkarskim KPS Chełmiec Wałbrzych trenują i rozgrywają swoje mecze w Dolnośląskiej Lidze Piłki Siatkowej oraz w II lidze. W rozgrywkach uczestniczą nasi uczniowie, a ci najlepsi ( Dominik Płużka, Miłosz Baran, Dawid Szymków, Michał Sulanowski ) reprezentują miasto Wałbrzych, klub oraz naszą szkołę w rozgrywkach na szczeblu państwowym ( II liga mężczyzn ). Warto wspomnieć, także o naszych absolwentach ( Marcin Dereń, Wojciech Stawiany, Marcel Mikulski, Kacper Laskowski ) ,którzy są czołowymi zawodnikami zespołu seniorów. Grupy młodzieżowe na co dzień korzystają z naszej sali sportowej i nowo otwartej siłowni. A to wszystko dzięki współpracy Dyrekcji Szkoły p. Bogusława Kuty i Prezes Klubu siatkarskiego KPS Chełmiec Wałbrzych p. Aliny Płocharczyk – Kurzawińskiej. Można powiedzieć, że piłka siatkowa w wydaniu mężczyzn trzyma się bardzo dobrze, a IV Liceum słynące z dobrych siatkarzy ma swoich następców. Wszystkich zainteresowanych piłką siatkową chłopców odsyłamy do strony www.dzps.pl , gdzie na bieżąco można śledzić wyniki naszych drużyn, w których występują nasi uczniowie.

Kategoria: