Aktualności

WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

W zakładce do pobrania

W INTERNACIE DZIEJE SIĘ…

Od rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19 życie internatu toczy się rytmem szkolnym wyznaczanym przez plany lekcji i różne zajęcia naszych wychowanków. Nie brak wydarzeń dziejących się u nas – pod dachem byłej elektrowni miejskiej, kiedyś źródła energii dla miasta. Dziś w tym miejscu znajduje się Hala Wałbrzyskich Mistrzów Sportu i właśnie nasz internat „Julia”. Młodzież tu po codziennych zajęciach wypoczywa, spotyka się z wychowawcami, którzy pomagają w różnych sprawach związanych ze szkołą i pomagają rozwiązać trapiące problemy. Są i dni świąteczne oraz różne szczególne wydarzenia.

Jednym z nich były otrzęsiny nowo przyjętych mieszkańców internatu, wpisane już w tradycję naszego internatu. W tym roku szkolnym odbyły się 16 października. Aby internatowe koty i kocięta stały się „pełnoprawnymi” mieszkańcami internatu, musiały przebrnąć przez konkurencje sprawnościowe i zaprezentować swoje talenty, w tym muzyczne.

Uroczystą atmosferę miało spotkanie wigilijne, które odbyło się 18 grudnia. Życzenia, przełamanie się opłatkiem i świętowanie przy wspólnym stole dało wyraz temu, że internat to też drugi dom. Na Nowy Rok życzymy więc wszystkim naszym mieszkańcom, aby zawsze czuli się tu dobrze, a niesieni dobrą atmosferą internatu dzielnie podejmowali wyzwania codzienności.

     

ZAKWATEROWANIE

ROK SZKOLNY 2018/2019

Zakwaterowanie rozpocznie się w piątek 31 sierpnia od godz. 14:00 do 19:00 oraz w sobotę 1 września od godz. 10:00 do 14:00. Po zakwaterowaniu powrót mieszkańców do domu i przyjazd w niedzielę 02 września po godz. 13:00.

ZEBRANIE DLA RODZICÓW NOWO PRZYJĘTYCH UCZNIÓW DO INTERNATU „JULIA”

ROK SZKOLNY 2018/2019

Obowiązkowe zebrania dla rodziców nowo przyjętych uczniów w jednym z podanych terminów:

Termin – 31.08.2018r. godz. 19:00

lub

Termin – 01.09.2018r. godz. 14:00

Wigilia
We wtorek 19 grudnia mieszkańcy Internatu „Julia” wraz z  wychowawcami zasiedli wspólnie przy świątecznym stole.
Były życzenia, pyszne potrawy wigilijne i wspólne kolędowanie.
Świąteczny nastrój sprawił, że wszyscy poczuliśmy się jak w domu…WESOŁYCH ŚWIĄT

Andrzejki w Internacie” Julia”

 

Tradycyjnie 30 listopada w naszym internacie odbył się wieczór Andrzejkowy. Dobra zabawa i wróżby wypełniły ten czas a mieszkańcy internatu dowiedzieli się osobie czegoś nowego i czegoś na przyszłość. Dziewczęta wybrały sobie przyszłych mężów, chłopcy – przyszłe żony. Czy to będzie dobra wróżba i czy się spełni –okaże się za jakiś czas. Choć gdy przyszło co do czego, nie było wśród naszych wychowanków tych, którzy chcieliby sobie wywróżyć pierwszeństwo zmiany stanu cywilnego. Ostatecznie jednak padło na Weronikę. Gratulujemy! Jak zwykle życzymy wszystkim wychowankom spełnienia marzeń i wróżb andrzejkowych, nie tylko tych małżeńskich, ale i tych zawodowych. Niech się szczęści i będzie prawdziwym prezentem, bo przecież powoli nadchodzi ich czas, idą Święta.

Zapraszamy do galerii zdjęć

OTRZĘSINY W INTERNACIE

We wtorek 24 października 2017 r. o godz. 20.00, w naszym InternacieJulia” wzorem roku ubiegłego odbyły się otrzęsiny nowych mieszkańców. Impreza ta weszła na stałe do kalendarza imprez w naszym internacie. W tym roku szkolnym zorganizowała i przeprowadziła Młodzieżowa Rada Internatu wraz z opiekunem. Zabawie i śmiechom nie było końca a to za sprawą czterech konkurencji, z którymi zmierzyć się musieli nowi wychowankowie. Zabawa była przednia i ze smakiem, najbardziej jednak zadowoleni byli ci, którzy nie musieli pić diabelskiej mikstury pana Piotra. Imprezę uświetnili swoją obecnością
wiceprezydent Wałbrzycha pan Zygmunt Nowaczyk 
– wicedyrektorzy szkoły pani Agnieszka Wyszowska i Hanna Zakrzewska
– wychowawcy klas: p. Dorota Mechlińska, p. Elżbieta Otłowska– Baraniecka, i p. Agnieszka Ptasznik
wszyscy wychowawcy Internatu
– pozostali wychowankowie Internatu.
Całość zakończyła się uroczystym ślubowaniem i wręczeniem certyfikatów potwierdzających przyjęcie do grona społeczności internackiej. Od tej chwili wszyscy są pełnoprawnymi mieszkańcami w „ Julii.

Zapraszamy do galerii…..

 LISTA OSÓB PRZYJĘTYCH DO INTERNATU
KWATERUNEK
Kwaterunek uczniów w Internacie „Julia” na rok szkolny 2017/18 odbędzie się w piątek 1 września od godziny 9:00 do godziny 16:30″ .
O godzinie 17 00 odbędzie się zebranie uczniow i ich rodziców, z wychowawcami i dyrektorem.
W dniu zakwaterowania należy przedstawić potwierdzenie wpłaty kaucji oraz oplaty za zakwaterowanie i wyżywienie we wrześniu.
Stawki opłat i nr kont do wplat podane są w zakładce INTERNAT.
Rodzice uczniów przyjętych do Internatu otrzymają również informacje szczegółowe o oplatach i zakwaterowaniu w wiadomości SMS na numer telefonu podany we wniosku.

KONTAKT W WAKACJE 

W terminie od 30.07 do 25.08.2017 r. w sprawach dotyczących Internatu ” Julia” informacji udziela Pani Kamila Petela pod numerami telefonów: 732 – 755 – 600 lub 792 – 626 – 454

GOŚCIE W INTERNACIE

W dniach 26 czerwca do 5 lipca w naszym Internacie gościła grupa Ukraińców z Borysławia.

LISTA OSÓB PRZYJĘTYCH DO INTERNATU 

LISTA OSÓB PRZYJĘTYCH DO INTERNATU NA ROK SZK 2017

KONKURS CZYSTOŚCI

Przez cały rok szkolny w naszym Internacie ” Julia” prowadzony był
konkurs czystości pokoi mieszkalnych. Oto roczne podsumowanie konkursu:

ROCZNE PODSUMOWANIE KONKURSU CZYSTOŚCI W POKOJACH
I miejsce pokój 302 – Weronika Blicharz i Natalia Badek
II miejsce pokój – 312 – Aleksandra Marciniak i Aleksandra Jasińska
III miejsce pokój 303 – Amelia Grenda , Alicja Hadała
Gratulujemy !

REKRUTACJA DO INTERNATU

Rozpoczął się nabór wniosków o przydział miejsca w Internacie „ Julia” przy Zespole Szkól Nr 4 w Wałbrzychu na rok szk. 2017/2018 .

Wnioski należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 25 czerwca.

Wnioski można pobrać ze strony internetowej szkoły www.zs4.walbrzych.pl – w zakładce Internat – Druki do pobrania bądź w sekretariacie szkoły.

STAWKI OPŁAT ZA INTERNAT NA ROK SZKOLNY 2017/2018

1. Uczniowie zamieszkujący poza miastem Wałbrzychem uczęszczający do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wałbrzych:

a) Kaucja 100,00 zł

b) Opłata za pobyt za 1 miesiąc: – w pokoju 2 os. 120,00 zł netto – w pokoju 4 os. 100,00 zł netto

c) Stawka żywieniowa za jeden dzień 9,95 zł netto

2. Uczniowie w szczególnych wypadkach zamieszkający na terenie Wałbrzycha uczęszczający do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wałbrzych:

a) Kaucja 100,00 zł

b) Opłata za pobyt za 1 miesiąc 200,00 zł netto

c) Stawka żywieniowa za jeden dzień 19,90 zł netto

3. Uczniowie uczelni wyższych do 25 roku życia:

a) Opłata za pobyt za 1 miesiąc 250,00 zł netto

b) Stawka żywieniowa za jeden dzień 19,90 zł netto

4. Stawki opłat za wynajem pokoi w Internacie „Julia” przy Zespole Szkół Nr 4 w Wałbrzychu poza działalnością podstawową dla grup zewnętrznych, oraz innych osób prywatnych 1 osobodzień 25 zł netto.

Stawki ww. opłat obowiązują od 01 września 2017 r. do 31 sierpnia 2018 r.

Pomóżmy „ Johnemu Radyjko” !

Zawsze wesoły pan Bogdan, śpiewający na ulicach, potrafił każdemu poprawić humor. Teraz on potrzebuje poprawy humoru ze względu na tragedię , jaka go spotkała. Stracił w pożarze mieszkanie i cały swój dobytek.

Pan Bogdan otrzymał mieszkanie, które trzeba od podstaw wyposażyć.

http://www.walbrzych24.com/…/jest-mieszkanie-dla-johnego-ra…

http://tvwalbrzych.pl/johny-radyjko-dostal-mieszkanie/

Młodzież Internatu „ Julia” przy Zespole Szkół Nr 4 w Wałbrzychu poruszona tragedią mieszkańca Wałbrzycha, zwanego legendą tego miasta i tzw. „ Czasoumilaczem”, człowieka znanego w Wałbrzychu zaraz po Prezydencie, postanowiła choć w niewielkim stopniu przyczynić się do udzielenia pomocy Panu Bogdanowi. W tym celu załatwiono komplet wypoczynkowy- wersalkę i dwa fotele. Pod opieką wychowawcy pana Piotra Kwiatkowskiego przewieziono meble i wstawiono do nowego lokum Pana Bogdana.

Gratulujemy gestu i dziękujemy w imieniu obdarowanego.

 PREZENTACJA O NASZYM INTERNACIE :
WIGILIA
Mieszkańcy Internatu i wychowawcy spotkali się przy świątecznym stole 21 grudnia. Stół był świąteczny, ale najważniejsze, że wspólny. Świąteczny nastrój, wspólne przeżycie, świąteczne potrawy, wspólna radość. Były i świąteczne życzenia oraz opłatek; łamiąc się nim składaliśmy sobie nawzajem życzenia. Oby zechciały się spełnić i obyśmy im pomogli w spełnieniu się. Słowa pięknie dziś zabrzmiały – oby tak było zawsze, bo życzliwości wyrażanej słowem nigdy dość, ale spełnienie życzeń drugiemu człowiekowi to zadanie dla nas. Zadanie i wyzwanie wymagające poświęcenia swojego czasu i chęci, lecz nie tylko jeden raz. Co chwilę nadarza się okazja do zrobienia czegoś dobrego – w domu, w szkole, w internacie, właściwie wszędzie. Tyle jest tych okazji, że aż szkoda byłoby nie skorzystać. Szkoda dla nas samych, bo przecież nie żyjemy tylko po to, żeby tkwić wzrokiem w kolorowym ekraniku naszego dotykowego sprzętu, uganiając się po galeriach handlowych. Ten świat wirtualny jest piękny, ale grozi upadkiem nas samych jako ludzi. Świat realny jest niepiękny (albo jeszcze gorszy), ale to właśnie on czeka na nas i na spełnienie życzeń, które sami składaliśmy. Dopiero wówczas, i tylko dzięki nam będzie lepiej. Warto spróbować! Zacząć można od codziennych drobiazgów i rzeczy z pozoru mało ważnych, z czasem jednak trzeba sobie podnosić poprzeczkę wymagań, aby się nie zatrzymać w rozwoju. Tak stajemy się ludźmi, tak dzięki nam inni mają lepiej, tak nasze otoczenie staje się lepsze. Tak się dzieje Boże Narodzenie.
dsc_0651 dsc_0652 dsc_0656 dsc_0653
 ANDRZEJKI
30 listopada odbyły się pierwsze internatowe Andrzejki. Wróżby z wosku, z buta (!) i rzucanie losów o swoją przyszłość.
Dzięki tym pierwszym wiemy na pewno, że dziewczyny z internatu mają bujną fantazję. Potrafią dojrzeć w bezkształtnej masie: łabędzia, motylka :), ulubione zwierzę, chłopaka (to było chyba najłatwiejsze).
Dzięki tym drugim już wiemy, że Cyprian, jako pierwszy z chłopaków internatu, zostanie mężem, a Ewelina, jako pierwsza z dziewczyn – żoną. Nie wiadomo, czy zostaną sobie nimi nawzajem. Bo owszem, pełen chaosu woskowy skrzep, który wyszedł spod ręki Eweliny, mógł trochę Cypriana przypominać, to jednak wiadomo – chłopaki wosku nie leją.
Wylosowana przez naszą młodzież przyszłość dała wielu sporo do myślenia. Ktoś niedługo będzie zmywał wszystkie korytarze internatu, jeszcze inne dowie się smutnej prawdy – jest lubiane przez bakterie powodujące próchnicę zębów, dalszy z powodu zbyt głośnego słuchania muzyki Plastic Beach, będzie zmuszony, co sobota, słuchać japońskiego death metalu, pijąc przy tym mleko z masłem, miodem i czosnkiem.
Był to wieczór pełen niespodzianek, zaskoczeń i niedowierzań. Do kogo los się uśmiechnie, już zazdrościmy. Komu uda się osiągnąć wieczną sławę – gratulujemy. Innym współczujemy.
Wszystkim jednak życzymy przedświątecznie – spełnienia marzeń najskrytszych!
dsc_0116 dsc_0101 dsc_0091 dsc_0131   dsc_0179

UWAGA, UWAGA!

W terminie od  20 listopada do 20 grudnia 2016 r numer  731 – 414 – 300 będzie niedostępny. Wszelkie informacje w sprawach Internatu „Julia” uzyskać można , dzwoniąc na numer  732 – 755 – 600

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 11 listopada 2016 r delegacja wychowanków Internatu „ Julia” uczestniczyła wraz z wychowawcą w obchodach Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Razem z innymi delegacjami również nasi wychowankowie złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Kościelnym.

325345_0___6159_31

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE

 10 listopada o godz. 12 w sali sportowej Zespołu Szkół Nr 4 wychowankowie Internatu „ Julia” będący uczniami klas pierwszych Gimnazjum i Liceum złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

PGS Nr 11

1. Jakub Szwed i Oliwier Mroziński

Liceum :

1. Katarzyna Grędzińska, Julia Kowalczyk, Julia Furmankiewicz, Andżelika Smagur

W uroczystości uczestniczyli także wychowawcy Internatu „ Julia”.

20161110_12161820161110_12220320161110_12004920161110_12084320161110_124502

UWAGA, OPŁATY ZA INTERNAT

Zmianie ulegają terminy i zasady opłat za internat. Wpłat należy teraz dokonywać w terminie do 10- go każdego miesiąca za bieżący miesiąc np. za grudzień do 10 grudnia, w wysokości naliczonej przez księgowość i podanej Państwu w formie sms a a dzieciom w formie papierowej. Nie należy samodzielnie dokonywać żadnych potrąceń od niewykorzystanych dni żywieniowych.

OTRZĘSINY

W środę 05.10.2016 r mieszkańcy naszego internatu przeszli „chrzest bojowy” tzw. otrzęsiny pierwszego rocznika. Śmiechu było co nie miara. Po „odśpiewaniu hymnu i wykonaniu konkurencji sprawnościowych połączonych z poczęstunkiem budyniem, mlekiem i sokiem z cytryny, każdy z mieszkańców złożył uroczyście przyrzeczenie. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy odebrali z rąk pana dyrektora Certyfikaty.

dsc_0328 dsc_0094dsc_0228dsc_0322 dsc_0179 dsc_0073 dsc_0070

PIERWSZE ZAKWATEROWANIE

W dniu 31 sierpnia 2016 roku odbyło się pierwsze kwaterowanie uczniów w internacie . Przeszło 20 uczniów zostało zakwaterowanych w pokojach dwu i czteroosobowych. Po kwaterunku o godzinie 19 w świetlicy internatu odbyło się spotkanie uczniów i ich rodziców z kierownictwem internatu oraz wychowawcami.

dsc_0007

dsc_0006

dsc_0005

dsc_0004

[catlist name=internat class=glowna thumbnail=yes thumbnail_class=”size-108×80 size-108x80b2″ excerpt_size=50 excerpt=yes excerpt_tag=div excerpt_class=tekstg2 date=yes date_tag=span date_class=date title_tag=h2]