Nasi najlepsi

10 MAJA OLSZAK - BRĄZOWA MEDALISTKA MISTRZOSTW POLSKI W LEKOOATLETYCE”
Nazywam się Maja Olszak, uczęszczam do klasy 1A4p . Trenuję lekkoatletykę w klubie LKS Górnik Wałbrzych. Jestem członkinią kadry Dolnego Śląska.Moim największym osiągnięciem jest brązowy medal Mistrzostw Polski, który wywalczyłam w 2 dyscyplinach: pięciobój lekkoatletyczny (80m przez płotki, skok wzwyż, pchnięcie kulą, skok w dal, 600m) oraz w indywidualnym biegu na 80 metrów przez płotki. W wieloboju uzyskałam wynik 3037 punktów, natomiast w biegu przez płotki czas 11.92. Obydwa wyniki to moje rekordy życiowe. Medal w wieloboju uzyskałam w Krakowie na Mistrzostwach Polski w sztafetach i wielobojach, a w biegu przez płotki na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego i Mistrzostwach Polski U16, które odbyły się w Tarnowie.

10 DOMINIK PŁUŻKA-WIKTOR MORDARSKI BRĄZOWI MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ”
Finaliści Mistrzostw Polski Młodzików w Siatkówce Plażowej mężczyzn. Dominik Płużka i Wiktor Mordarski z naszej szkoły znaleźli się w szesnastce najlepszych zespołów w Polsce w siatkówce plażowej młodzików. Był to niewątpliwie jeden z największych sukcesów wałbrzyskiej młodzieżowej siatkówki. Przy bardzo dużym wsparciu rodziców chłopców, zaangażowaniu naszych zawodników i ich ciężkiej pracy nasza para odniosła sukces zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski (III miejsce w Mistrzostwach Polski). Dodatkowo nagrodę indywidualną na tym turnieju zdobył Dominik Płużka jako najlepszy broniący. Warto przypomnieć, że jest to historyczny sukces wałbrzyskiej siatkówki plażowej. Ogromna radość i zadowolenie z sukcesu chłopców, którzy reprezentowali nasze miasto (Wałbrzych), klub (TS Chełmiec Wałbrzych),oraz naszą szkołę (Publiczne Gimnazjum Sportowe Nr 11 w Wałbrzychu).

JULIA NOWAK – MISTRZYNI POLSKI W JEŹDZIE WESTERNOWEJ
Julia Nowak uczennica klasy 1A4p, która jeździ konno od 5 roku życia, a na co dzień trenuje w DB Riding Team. W 2017 r. otrzymała złoty medal w Mistrzostwach Świata w jeździe bez ogłowia. W tym roku w dniach 21-22.09.2019 roku na Partynicach we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo, gdzie zdobyła złoty medal w Western Horsemanship Youth, brązowy w Trail Youth oraz medal brązowy w Western Horsemanship Open.

DOMINIK OBUCHOWSKI - MISTRZ POLSKI W KARATE

Dominik Obuchowski jest uczniem klasy IW. Od 12 i pół roku trenujęeKarate Shinkyokushinkai. W zawodach startuje od 11 lat. Pierwszy największy sukces to zdobycie Mistrzostwa Polski w konkurencji Kata w 2009 roku podczas V Otwartych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży w Wałbrzychu.

W następnych latach wielokrotnie brał  udział w zawoda zarówno w kraju jak i za granicą. Był m. in. W Lucernie w Szwajcarii, czy też w Czeskiej Pradze. Po drodze przez te wszystkie lata były tytuły Vice Mistrza Czech, Mistrza Dolnego Śląska, Mistrza Wielkopolski zarówno w konkurencjach Kata jak i Kumite. Startuje zawsze w obu konkurencjach jeśli jest taka możliwość, jednak to Kumite jest jego ulubioną formułą.

Jego największym sukcesem jest zdobyte 13 stycznia 2019 roku Mistrzostwo Polski w konkurencji Kumite (walki) podczas turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy. Stając na 1 miejscu podium automatycznie zakwalifikował się do Reprezentacji Polski i otrzymał powołanie do Kadry Polski