4 maja, 2018 11:09 am

FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW W PIŁCE SIATKOWEJ

W miniony weekend Młodzicy TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych a większości nasi uczniowie wzięli udział w turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski w piłce siatkowej chłopców, który odbył się w Nowym Sączu. Wałbrzyszanie rozegrali trzy mecze. W pierwszym spotkaniu Chełmiec wygrał z drużyną Serbinów Biała Podlaska. Pewne 2:0 pozwoliło przystąpić do drugiego meczu w dobrych humorach. W drugim pojedynku wałbrzyska drużyna musiała uznać wyższość gospodarzy turnieju. Z tego powodu trzeci mecz decydował o bezpośrednim awansie do finału Mistrzostw Polski. Mecz z MKS Andrychów był równie emocjonujący co poprzednie dwa spotkania. Chełmiec okazał się lepszy i wywalczył zasłużony awans. Jest to ogromny sukces naszych uczniów i sztabu trenerskiego.Cieszymy się bardzo,że szkolenie w naszym Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przyniosło takie sukcesy. Dodatkowo dwa wyróżnienia indywidualne trafiły do zawodników Chełmca Wałbrzych. Dominik Płużka został uznany za najlepszego przyjmującego turnieju, a Miłosz Baran za najlepszego atakującego turnieju. Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki w walce o medale Mistrzostw Polski. Finał Mistrzostw Polski Młodzików rozegrany zostanie 11-13 maja w Dębicy.

W turnieju wystąpią:

  • Jastrzębski Węgiel,
  • LMKS Żak Espadon Pyrzyce,
  • UKS Sparta AGH Kraków,
  • UMKS MOS Wola Warszawa,
  • Trefl Gdańsk,
  • KS Gwardia Wrocław
  • SPKS Dunajec Nowy Sącz.
  • TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych

Drużyna zagrała w następującym składzie:

Dominik Płużka (kapitan), Oskar Suchowolak,,Wiktor Mordarski, Dawid Szymków, Dawid Witek, Szymon Mikołajczyk, Hubert Laszkiewicz, Miłosz Baran, Oliwier Mroziński, Michał Heral, Szymon Ziemniak, Jakub Szwed, Filip Natkaniec,Michał Jerzyk, Maciej Galara.

 

Kategoria: