23 kwietnia, 2018 5:22 pm

I SZKOLNY TURNIEJ MUSZTRY KLAS MUNDUROWYCH W  ZESPOLE  SZKÓŁ  NR 4 W WAŁBRZYCHU

I SZKOLNY TURNIEJ MUSZTRY KLAS MUNDUROWYCH W  ZESPOLE  SZKÓŁ  NR 4 W WAŁBRZYCHU

Dnia 17. 04. 2018 r. w Zespole Szkół  Nr 4 w Wałbrzychu po raz pierwszy odbył się Szkolny Turniej Musztry. W turnieju udział wzięli uczniowie klas policyjnych i strażackich. W części pierwszej – programie obowiązkowym dowódcy drużyn losowali zestawy 10 zadań, które po krótkiej konsultacji z drużyną zobowiązani byli wykonać , z uwzględnieniem kanonów musztry odpowiednich służb mundurowych (policji lub straży pożarnej). W części drugiej – programie dowolnym zaprezentowane zostały wcześniej przygotowane pokazy musztry. W tym czasie jury w składzie: mjr Jacek Baran – szef  Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień  Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu , podinspektor  Arkadiusz Wojnowski- Naczelnik Wydziału Prewencji  Komendy Miejskiej  Policji w Wałbrzychu ,  brygadier Andrzej Tęcza- Dowódca JR-G nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu  oraz wicedyrektor szkoły pani Agnieszka Wyszowska oceniali młodych adeptów służb mundurowych za precyzję, rytmiczność, synchroniczność oraz różnorodność zaprezentowanych zadań. Zwycięzcą turnieju została klasa IC-strażacka prowadzona przez dowódcę  Patrycję Majchrowicz . Miejsce II zajęła klasa ID-policyjna – dowódca  Milena Pierzga . Na trzecim miejscu uplasowała się klasa IID – policyjna – dowódca Agnieszka Stawniak.  Zwycięzcom gratulujemy.

 

 

Kategoria: