17 grudnia, 2017 5:20 pm

TYM RAZEM TEATRALNIE

13 grudnia 2017 r. wystąpiliśmy w XXV Jubileuszowym Festiwalu „Promocja zdrowia w sztuce teatralnej Dziecięcej i Młodzieżowej – Wybieram Zdrowie”, zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Wałbrzychu. Na deskach Teatru Dramatycznego grupa uczennic z klasy III B naszego gimnazjum zaprezentowała sztukę „Gwiazdą być”. Tytułową gwiazdę zagrała Elwira Horeglad, która wcieliła się w postać młodej mistrzyni kobiecego boksu, ulegającej pokusom spożywania alkoholu i brania narkotyków. Mogliśmy śledzić szybki upadek jej kariery po występie w telewizyjnym show „Gwiazdą być”. Elwirze na scenie towarzyszyły: Karolina Jakubasz w roli prowadzącej program, Oliwia Milewska jako matka gwiazdy, Paulina Drzyzga – koleżanka ze szkoły, Daniela Chorąży – trenerka. W rolach koszmarów sennych wystąpiły Małgorzata Pierzchnica i Dominika Wigura. Nad techniczną stroną przedstawienia czuwali Katarzyna Ziółkowska i Jakub Bedla. Gościnnie wystąpiła Aleksandra Sołyga.

Opiekunem grupy i reżyserem sztuki jest pani profesor Ewa Szkudlarek.

Ostatecznie zajęliśmy III miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych i oprócz dyplomu otrzymaliśmy w nagrodę notebooka.

 

Kategoria: