30 listopada, 2017 8:59 pm

MANEWRY RATOWNICZE KLAS MUNDUROWYCH

 

http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/manewry_ratownicze_klas_mundurowych_z_udzialem_walbrzyskich_policjantow

 

25 listopada klasy policyjne i strażackie wzięły udział w manewrach ratowniczych zorganizowanych przez Centrum Profilaktyki Zdrowotnej i Pomocy Przedmedycznej ze Świebodzic oraz Wydział Prewencji wałbrzyskiej Komendy Policji. Po obowiązkowej musztrze i wykładzie o pierwszej pomocy przedmedycznej uczniowie zostali podzieleni na kilka grup. Każda grupa miała do wykonania różne zadania związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Zainscenizowano także wypadek drogowy, młodzież uczyła się zabezpieczać ślady na miejscu zdarzenia oraz sporządzać policyjną dokumentację.

Za przygotowanie i zaangażowanie w to pouczające i ciekawe przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy Panu Arkadiuszowi Marcinowi Gładyszowi z Centrum Profilaktyki Zdrowotnej i Pomocy Przedmedycznej, aspirantowi sztabowemu Tomaszowi Łabędziowi z Komendy Policji w Wałbrzychu oraz szczególne podziękowania należą się pomysłodawcy, naszemu absolwentowi klasy strażackiej Filipowi Buczkowi.

 

 

 

             

Kategoria: