30 listopada, 2017 9:24 pm

KONKURS

Weź udział w konkursie

FRASZKA NA NIEPODLEGŁOŚĆ”

i wygraj cenne nagrody
Na samym początku roku obchodów 100 lecia Niepodległości Polski zapraszamy do udziału w konkursie na fraszkę traktującą o okresie odzyskiwania niepodległości po ponad 120 latach niewoli. Sama formuła dowcipnego, krótkiego utworu wierszowanego nie narzuca zbytnich rygorów formalnych, a umożliwia z lekką ironią powiedzenie czegoś ważnego o sprawach dawnych, a istotnych. Warunkiem udziału w konkursie jest napisanie utworu rymowanego spełniającego definicję fraszki, którego tematem będzie odzyskanie przez Polskę niepodległości w szerokim rozumieniu. Dotyczy ma ona tak samego wydarzenia, jak i postaci z nim związanej, formacji wojskowej, bitwy, potyczki, słowem wszystkiego co historycznie można skojarzyć z odzyskaniem niepodległości i walką o utrzymanie granic.
SZCZEGÓŁY U POLONISTEK

Kategoria: