31 marca, 2017 10:30 pm

SUKCES SIATKARSKIEGO OŚRODKA SZKOLNEGO W WAŁBRZYCHU

Po raz kolejny zespół Publicznego Gimnazjum Sportowego Nr 11 w Wałbrzychu, gdzie od czterech lat działa Siatkarski Ośrodek Szkolny uczestniczył w Finale Dolnego Śląska w piłce siatkowej chłopców. Drugi raz z rzędu znaleźliśmy się wśród 4 najlepszych szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej na Dolnym Śląsku. Finał odbył się w dniu 30.03.2017 r w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej- Górze. Oprócz naszego zespołu w finale znaleźli się zawodnicy z Gimnazjum Nr 5 we Wrocławiu, Gimnazjum Nr 2 w Lubinie oraz gospodarze Gimnazjum Nr 2 w Kamiennej- Górze. W drodze losowania nasz zespół spotkał się w półfinale z drużyną z Lubina. W I secie obserwowaliśmy wyrównany pojedynek obu drużyn, który skończył  wygraną naszego zespołu po tie breaku. W II secie kontrolowaliśmy już spotkanie wygrywając cały mecz 2:0. Zwycięstwo zapewniło nam awans do ścisłego finału, w którym czekał na nas silny zespół z Wrocławia. Finał przebiegał cały czas pod dyktando zespołu z Gimnazjum Nr 5 we Wrocławiu. Zabrakło nam determinacji i trochę woli walki, choć można przyznać że koledzy z Wrocławia byli od nas lepsi, grając w większości zawodnikami z III klasy Gimnazjum. Natomiast nasz zespół oparty był o zawodników z II i I klasy gimnazjalnej. Przegrywając finał zdobyliśmy II miejsce i srebrny medal na Dolnym Śląsku co jest ogromnym sukcesem tego zespołu.Najlepszym zawodnikiem w naszym zespole uznany został Płużka Dominik z klasy IAg. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na ten sukces.Szczególne podziękowania należą się naszym uczniom z III klasy Gimnazjum dla, których ten finał był ostatnim w kategorii szkół gimnazjalnych (Dawid Hiszpański, Sebastian Stalka, Mateusz Wychowaniec, Patryk Bińkowski i Bartosz Bobowski). Dziękujemy !!!

Ostateczna kolejność turnieju:

  1. Gimnazjum Nr 5 we Wrocławiu
  2. Publiczne Gimnazjum Sportowe Nr 11 w Wałbrzychu
  3. Gimnazjum Nr 2 w Lubinie
  4. Gimnazjum Nr 2 w Kamiennej- Górze

                                                                                    

Kategoria: