23 czerwca, 2016 11:25 pm

Spotkanie z Ambasadorem Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

Dzień 22.06.2016 roku był świętem Wałbrzyskiej Akademii Piłki Siatkowej. W sali sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi gościliśmy Ambasadora Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Pana Marcina Prusa. Mistrz Świata Juniorów z 1997 roku oraz 4-krotny Mistrz Polski w piłce siatkowej zdobyty razem z zespołem Mostostal Kędzierzyn-Koźle. W reprezentacji Polski w latach 1997–2001 rozegrał 97 spotkań. Marcin Prus od początku swojej kariery należał do zdecydowanie wyróżniających się siatkarzy. Jego niepokorny charakter dawał o sobie znać już w czasach juniorskich, a później objawiał się m.in. farbowaniem włosów na różne kolory. Niestety, jedna z barwniejszych postaci polskiej siatkówki musiała przedwcześnie zakończyć przygodę ze sportem. Kontuzje i liczne operacje sprawiły, że Prus zawiesił buty na kołku w wieku zaledwie 25 lat. Pozostał jednak przy swojej ulubionej dyscyplinie sportu jako reporter, komentator oraz Ambasador Siatkówki. Spotkanie zgromadziło młodych adeptów piłki siatkowej ze szkół podstawowych nr 5 , 6 i 26 wraz z trenerami oraz uczniów z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Publicznym Gimnazjum Sportowym Nr 11 w Wałbrzychu. Wydarzenie uświetnili swoją osobą: Prezydent Miasta Wałbrzycha p. Zygmunt Nowaczyk, Dyrektor ZSI z Oddziałami Integracyjnymi Pani Bożena Kruszyńska, Koordynator Wojewódzki S.O.S. p. Krzysztof Janczak, prezes Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój p. Mariusz Gawlik oraz prezes p.Henryk Walentas i dyrektor klubu TS Victoria PWSZ Wałbrzych. Nasz gość rozmawiał z młodzieżą na temat osiągania sukcesu w sporcie, motywował do uprawiania piłki siatkowej i wskazywał na różnicę pokoleń i podejścia do sukcesu i jego osiągania. Mimo wielu upadków i chwil załamania, jego olbrzymia determinacja doprowadziła go na szczyt sportowej kariery. Dla jednych życie sportowca to nieustanna harówa i olbrzymie poświęcenie, to emocje, które towarzyszą każdej akcji, każdemu meczowi. Dla innych to sława i pieniądze. Dla Prusa siatkówka to całe jego życie, pasja- której w pełni się oddaje i nie umie bez niej żyć. Mnóstwo wspomnień zawodnika, który przeżył niesamowite chwile, pełne euforii, ale także smutku i łez. Myśl przewodnia, która przewijała się podczas spotkania to: „Nie wszystko jest zależne od Ciebie, jednakże zrób wszystko, co możliwe, by wspomóc realizację marzeń” Na koniec naszego spotkania trenerzy przeprowadzili konkursy siatkarskie dla najmłodszych z nagrodami, a finałem tego spotkania było wręczenie każdemu z uczestników pamiątkowych statuetek ufundowanych przez Wałbrzyskie Wodociągi. Ten dzień okazał się super spotkaniem z naszym mistrzem i mega przekazem jego treści. Warto było spotkać się z takim człowiekiem.

 

 

 

 

Kategoria: