Sport

ZWYCIĘSTWO PIŁKARZY Z GIMNAZJUM

W piątek 23 września 2016r. w Zespole Szkół nr 2 w Wałbrzychu przy ul.11 Listopada odbył się II Memoriał Piłkarski im. Michela Nykiela o Puchar Przewodniczącego Komisji Sportu Rady Miejskiej Piotra Kwiatkowskiego. W turnieju uczestniczyły dwie drużyny z naszej szkoły, które zajęły II i VII miejsce. Szkołę  reprezentowali uczniowie: Oskar Orfin (kl.III Bg), Piotr Chałupka (kl.III Bg) , Patryk Bińkowski (kl.III Cg) , Kacper Wojakiewicz(kl.III Bg),Michał Laskowski (kl.II Dg), Marcel Grudziński (kl.II Dg), Krzysztof Wilgocki (kl.II Dg) , Mateusz Sierakowski, Marcin Hertmanowicz, Jakub Grabowski, Jakub Andrzejak, Kamil Świętanowski, Martyna Kowalska, Paweł Skóra, Kamil Olejniczak, Damian Moczadłowski – wszyscy kl. I Dg
Bramki strzelali:Patryk Bińkowski -5 (v-ce król strzelców);Marcel Grudziński,Michał Laskowski, Kacper Wojakiewicz i Jakub Grabowski.
dsc05172 dsc05163 320107_0___6111_6e796b69656c 320104_0___6111_6e796b69656c 320121_0___6111_6e796b69656c

PROMOCJA S.O.S.

SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY
PRZY PUBLICZNYM GIMNAZJUM SPORTOWYM  NR 11  W WAŁBRZYCHUZapraszamy wszystkich chętnych chłopców ( rocznik 2003 ) do I klasy  o profilu siatkarskim Publicznego Gimnazjum Sportowego Nr 11 w  Wałbrzychu

 

OFERUJEMY:

  • *ośrodek ten powstał dla uzdolnionych chłopców którzy uprawiają lub chcą uprawiać piłkę siatkową
  • *w ramach tego projektu szkoła otrzymała nowoczesny sprzęt sportowy, sprzęt multimedialny oraz diagnostyczno- pomiarowy do prowadzenia treningu najnowocześniejszymi metodami
  • *zajęcia prowadzone są przez trenerów II klasy sportowej
  • *chłopcy objęci tym programem zostają wyposażeni w sprzęt sportowy (koszulki, dresy sportowe, plecaki), startują w zawodach, są pod opieką fizjoterapeuty, uczestniczą w obozach sportowych i stają się zawodnikami klubu siatkarskiego TS Victoria PWSZ Wałbrzych
  • *szkoła posiada bardzo dobrą bazę do uprawiania piłki siatkowej ( sala sportowa, siłownia, kryta pływalnia )
  • *możliwość kontynuacji nauki w Liceum Sportowym
  • *szafki dla uczniów klas sportowych
  • *absolwent naszej szkoły Krzysztof Ignaczak były libero Reprezentacji Polski
  • *możliwość obejrzenia treningów ( telefon do szkoły)  74 6648881

 

V Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZS Nr 5

Już po raz piąty siatkarze naszej szkoły uczestniczyli w V Noworocznym Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora ZS Nr 5 szkół ponadgimnazjalnych. Turniej odbył się na sali Zespołu Szkół  Nr 5 w Wałbrzychu w dniu 26.01.2016 r. z udziałem czterech zaprzyjaźnionych zespołów. Główne trofeum przypadło mieszanej drużynie Nauczycieli. W składzie zwycięzców znaleźli się: Joanna Buczkowska-Pokora, Cezary Pęksyk , Tomasz Korościk, Marcin Pokora (wszyscy ZS Nr 5), Wojciech Wierzbicki (ZSP „Energetyk”) oraz Radosław Ostrowski (ZS Nr 4). Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu, która jako jedyna pokonała zespół nauczycieli. Celem turnieju była integracja osób którzy grają w piłkę siatkową oraz sprawdzenie swoich umiejętności.

Wyniki: ZS Nr 4 – ZSP „Energetyk” 0:2, Nauczyciele – ZS Nr 5 2:0, ZS Nr 4 – Nauczyciele 2:1, ZS Nr 5 – ZSP „Energetyk” 2:0, Nauczyciele – ZSP „Energetyk” 2:1, ZS Nr 4 – ZS Nr 5 2:1

Tabela końcowa

1. Nauczyciele        3    6    5:3

2. ZS Nr                   3   4   4:4

3. ZS Nr 5               3    4   3:4

4. ZSP „Energetyk” 3    4   3:4

 

Mistrzowie Dolnego Śląska w piłce siatkowej

Uczniowie naszej szkoły Zespołu Szkół nr 4 (Liceum Sportowe) Marcin Dereń, Wojciech Stawiany, Adrian Wojtas zdobyli Mistrzostwo Dolnego Śląska w piłce siatkowej w kategorii juniora reprezentując klub TS Victoria PWSZ Wałbrzych. Sukces ten zapewnił udział naszych uczniów w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorów. Wielkie brawa i gratulacje !!!

 

 

NASI SIATKARZE WYGRYWAJĄ

 

Po zwycięstwie w Mistrzostwach miasta Wałbrzycha przyszedł czas na rozgrywki półfinałowe strefy wałbrzyskiej.

Zespół siatkarzy Publicznego Gimnazjum Sportowego Nr 11 w Wałbrzychu rozgrywał ten półfinał w Świdnicy w dniu 22.01.2016 r. Na sali sportowej świdnickiego OSiR-u spotkaliśmy się z zespołem gospodarzy Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum z Jedliny Zdroju.

Pierwszy mecz zawodnicy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z Wałbrzycha wygrali 2:0 (25:10,25:11) z zespołem Gimnazjum nr 4 Świdnica. Natomiast w drugim meczu, który przyniósł więcej emocji, nasz zespół pokonał kolegów z Jedliny Zdroju 2:0 (25:15,25:23). Wygrane dały nam awans do finału strefy wałbrzyskiej, w której będziemy walczyć o awans do finału dolnośląskiego.
Kadra zespołu Publicznego Gimnazjum Sportowego Nr 11 w Wałbrzychu to uczniowie z klas I, II i III Gimnazjum, na co dzień trenujący w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Wałbrzychu.

GRATULUJEMY !!!

 

 

GIMNAZJUM SPORTOWE NR 11 MISTRZEM W SIATKÓWCE

Tuż przed samą przerwą świąteczną przez 3 dni hala AQUA-ZDRÓJU była areną siatkówki dla szkół gimnazjalnych.

 

Faworyt rozgrywek- Publiczne Gimnazjum Sportowe Nr 11 w Wałbrzychu (trener Radosław Ostrowski)-  potwierdziło swoją dominację, zwyciężając w turnieju finałowym.

Podczas eliminacji i samego finału nie oddali ani jednego seta, potwierdzając swoje bardzo dobre umiejętności siatkarskie oraz to ,że już od kilku lat stanowią najlepszy zespół w Wałbrzychu w piłce siatkowej chłopców.

Zdobyli I miejsce w Mistrzostwach miasta Wałbrzycha, awansując do rozgrywek strefy wałbrzyskiej.

 

Wszyscy zawodnicy to uczniowie trenujący w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Publicznym Gimnazjum Sportowym Nr 11 w Wałbrzychu. W turnieju finałowym uczestniczyły także dziewczęta ze szkoły, zdobywając IV miejsce w Wałbrzychu ( trener Jacek Heiler ).

 

 

ZŁOTY MEDAL LICEALISTÓW Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 4 W MISTRZOSTWACH W PIŁCE SIATKOWEJ

   Uczniowie IV LO  odnieśli ogromny sukces, zdobywając pierwsze miejsce w Mistrzostwach miasta Wałbrzycha.

W finale pokonali zespoły z Zespołu Szkół Politechnicznych oraz  Zespołu Szkół nr 7 w Wałbrzychu, awansując do finału strefy wałbrzyskiej.

Po bardzo zaciętych meczach wygrali z II LO i ponieśli porażkę z zespołem ze Świdnicy, zajmując II miejsce w finale strefy wałbrzyskiej.

Po takich sukcesach widać, że Zespół Szkół Nr 4 w Wałbrzychu wiedzie prym w piłce siatkowej chłopców w mieście Wałbrzychu a najlepsi zawodnicy są reprezentantami klubu sportowego TS Victoria PWSZ Wałbrzych w kategorii  młodzika, kadeta i juniora.

 

 

UCZNIOWIE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM SPORTOWEGO NR 11 Z WIZYTĄ W SP nr 6

        W  połowie grudnia  uczniowie naszego gimnazjum udali się do Szkoły Podstawowej nr 6 w Wałbrzychu, gdzie od tego roku szkolnego działa Wałbrzyska Akademia Siatkówki.

Na zaproszenie trenera i opiekuna Akademii p. Jacka Heilera przeprowadzony został trening w sali sportowej z chłopcami klas IV-VI. W zajęciach prowadzonych przez trenera i jednocześnie zawodnika I ligowego zespołu TS Victoria PWSZ Wałbrzych  p. Marcina Mierzejewskiego uczestniczyli uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Publicznym Gimnazjum Sportowym Nr 11 w Wałbrzychu.

Grupa chłopców z klas I,II,III uczestniczyła  w zajęciach treningowych z młodymi adeptami siatkówki. Trening rozpoczął się od ćwiczeń przygotowujących do wysiłku, czyli popularnej rozgrzewki. Następnie przeprowadzono gry i zabawy w formie indywidualnej rywalizacji. W części głównej odbyły się ćwiczenia doskonalące umiejętności odbicia piłki sposobem górnym i dolnym oburącz. Młodzi chłopcy mieli możliwość wykonywania ćwiczeń ze swoimi starszymi kolegami i porównania swoich umiejętności siatkarskich. W części końcowej zajęć chłopcy mogli ze sobą rywalizować podczas małych gier.

Spotkanie odbyło się w bardzo milej atmosferze i sprawiło wiele radości młodym adeptom siatkówki. Celem była popularyzacja piłki siatkowej, ścisła współpraca z Akademią Siatkówki oraz promocja S.O.S. Wałbrzych.

 

 

Turniej Wojewódzki S.O.S. w Twardogórze

W dniach 25-26 października, w miejscowości Twardogóra, na obiektach sportowych  GOSIR-u odbył się Turniej Talentów S.O.S. im. Wiesława Gawłowskiego.

Dwudniowe zawody otworzył koordynator regionalny S.O.S. p. Marek Kwieciński wraz z koordynatorami wojewódzkimi p. Andrzejem Słoką i Krzysztofem Janczakiem.

W rywalizacji na Dolnym Śląsku uczestniczyli uczniowie klas I, II i III gimnazjów oraz  I klasa Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu. Turniej miał na celu wyłonienie najlepszych zawodników  kadry wojewódzkiej na Turniej Regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Rozgrywki w poszczególnych kategoriach wiekowych prowadzone były na czterech boiskach. Łącznie podczas Turnieju rozegrano 15 spotkań ,w których warto było oglądać umiejętności młodych siatkarzy. Dodatkowo prowadzone były zajęcia z fizjoterapeutą oraz testy sprawnościowe.

Nasze zespoły zajęły II miejsce – I klasa, III miejsce- II klasa, IV miejsce- III klasa.

W kadrze wojewódzkiej na Turniej Regionalny znaleźli się:

– I klasa (Kamil Bitny- Szlachto),

– II klasa (Dawid Hiszpański).

Opiekunami zespołów byli: Marcin Mierzejewski, Dariusz Ratajczak i Radosław Ostrowski

 

 

Finał Licealiady i Półfinał Mistrzostw Polski w piłce siatkowej plażowej

Pogoda dopisuje i przed nami rozgrywki w piłkę siatkową plażową w której nasi uczniowie zdobywają sukcesy. W Świdnicy awans do Finału Licealiady zdobyli: Dereń Marcin, Stawiany Wojciech i Chochol Adam zdobywając II miejsce w finale strefy wałbrzyskiej pokonując drużyny ze: Świdnicy, Bielawy, Żarowa , Dzierżoniowa i Ząbkowic Śląskich. Finał odbędzie się w dniu 18.06 w Strzelinie. Natomiast para Dereń Marcin -Stawiany Wojciech wzięła udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska Kadetów, które odbyły się w Miliczu 13.06. i zdobyła II miejsce premiowane awansem do Półfinału Mistrzostw Polski Kadetów w piłce siatkowej plażowej. Ogromny sukces i wielkie gratulacje dla chłopaków.

 

 

 

 

Piłka siatkowa plażowa w Wałbrzychu

Ostatnie dni maja to dominacja zawodów w piłce siatkowej plażowej chłopców. Na boiskach stadionu na Piaskowej Górze odbyły się Mistrzostwa miasta Wałbrzycha. Nasze zespoły złożone z uczniów Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego zaprezentowały spore umiejętności i wolę walki zdobywając I i IV miejsce. Tym samym uzyskaliśmy kwalifikacje do Finału Strefy Wałbrzyskiej. Zloty medal zdobyli uczniowie klas II i III (Jancik Patryk, Bernaś Krzysztof, Skupin Oskar) natomiast IV miejsce debiutanci pierwszoklasiści (Hiszpański Dawid, Bińkowski Patryk). Zawody odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych (silny wiatr, niska temperatura ), ale nasi zawodnicy pokazali, że umiejętności nabyte na sali sportowej potrafią przenieś na boiska piaszczyste. Piłka siatkowa plażowa to bardzo fajna dyscyplina sportowa ,ucząca umiejętności poruszania się i obrony w polu ,a przede wszystkim zdolności przewidywania zagrań przeciwnika (\”czytanie gry\”)

 

 

Turniej Orlik Volleymania 2015 w Wałbrzychu

W dniu 20.05.2015 r w sali sportowej Zespołu Szkół  nr 4 w Wałbrzychu odbył się Ogólnopolski Turniej Orlik Voleymanii. Turniej ze względu na intensywne opady deszczu rozegrany został na sali sportowej Publicznego Gimnazjum Sportowego nr 11, gdzie działa Siatkarski Ośrodek Szkolny. Zawody zgromadziły około 100 osób dziewczynek i chłopców, którzy lubią grę w piłkę siatkową. Turniej miał uroczystą oprawę w której brała udział p. Dyrektor Szkoły, Koordynator Wojewódzki  oraz trenerzy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. W oprawie technicznej rozgrywanych meczy uczestniczyli zawodnicy i uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Wałbrzychu. Turniej rozgrywany w  6 grupach wyłonił najlepsze zespoły ,które spotkały się w grupie finałowej. Po zaciętych zmaganiach w półfinałach i samym finale wyłoniono zwycięzcę którym został zespół Victorii-Chełmca Wałbrzych I  pokonując w finale team z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37 w Wałbrzychu. Mecze przyniosły wiele emocji, radości oraz pozytywnej rywalizacji pokazując piękno piłki siatkowej- jednocześnie zachęcając do jej uprawiania. Zwycięskie zespoły otrzymały okolicznościowe puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy i pamiątkowe (super !!!) koszulki.

Kolejność drużyn z grupy finałowej

1.Victoria – Chełmiec I Wałbrzych

2.PSP Nr 37 Wałbrzych

3.SP Nr 1 Głuszyca

4.PSP Nr 28 Wałbrzych

5.PSP Nr 15 II

6.PSP Nr 15 I

 

 

WAŁBRZYSKA AKADEMIA SIATKÓWKI

           W dniu 10 kwietnia 2015 roku w siedzibie Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu odbyło się uroczyste podpisanie aktu inauguracyjnego Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

 

Akt inauguracyjny podpisał Wiceprezydent Wałbrzycha p. Zygmunt Nowaczyk, Prezes klubu siatkarskiego TS Victoria PWSZ Wałbrzych p. Henryk Walentas, Koordynator Wojewódzki  p. Krzysztof Janczak, Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu p. Małgorzata Sowa  oraz przedstawiciele placówek szkolnych, które znalazły się w składzie Akademii. Celem powstania Akademii są wspólne działania w ramach programu szkolenia dzieci i młodzieży w siatkówce, natomiast efektem zaplanowanych działań ma być zwiększenie aktywności fizycznej młodzieży poprzez uczestnictwo w zajęciach z siatkówki.

 

W składzie Akademii znalazła się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Wałbrzychu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi                w Wałbrzychu, natomiast Organizatorem Zespół Szkół nr 4 w Wałbrzychu i Klub TS Victoria PWSZ Wałbrzych. Patronami projektu są Gmina Wałbrzych i Publiczne Gimnazjum Sportowe nr 11 im. Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu gdzie realizowany jest projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Ambasadorem Akademii S.O.S.  został mistrz świata i absolwent naszej szkoły Krzysztof Ignaczak.

W uroczystości uczestniczyli również zawodnicy i trenerzy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Wałbrzychu: Krzywiecki Maciej, Ratajczak Dariusz, Ostrowski Radosław

S.O.S. Wałbrzych

 

 

Kolejne złoto w siatkówce

Zawodnicy Zespołu Szkół nr 4 kolejny raz potwierdzili,że są w tym roku najlepsi w grze w piłkę siatkową.

 

 

KWALIFIKACJE DO MISTRZOSTW POLSKI

Ogromny sukces odniosła drużyna młodzików zespołu TS Victoria PWSZ Wałbrzych w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Młodzików w piłce siatkowej.Zespół zajął II miejsce na Dolnym Śląsku zdobywając srebrny medal i kwalifikacje do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski.Trenująca młodzież to uczniowie i zawodnicy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Publicznym Gimnazjum Sportowym nr 11 w Wałbrzychu.Wspólna praca trenerów przyniosła oczekiwane efekty, a dla zawodników spełnienie marzeń i wiele radości.Srebrni medaliści to uczniowie naszego Gimnazjum : Bernaś Krzysztof,Ferdynus Dawid,Hiszpański Dawid,Jancik Patryk,Bołoz Piotr.Warto odnotować także sukces starszych kolegów z zespołu kadetów TS Victorii PWSZ Wałbrzych,którzy zajmując III miejsce w swoich rozgrywkach zdobyli także awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Medal ten zdobyli uczniowie Liceum Sportowego: Dereń Marcin,Stawiany Wojciech,Skupin Oskar. A w najstarszej grupie juniorów tego samego klubu medal brązowy otrzymali: Grybło Kamil i Pakuła Łukasz.  Włożona ciężka praca na treningach daje zamierzone rezultaty, a zdobyte medale motywują do dalszej wytężonej pracy .Bardzo cieszymy się z osiągniętych sukcesów i czekamy na dobre wiadomości z Mistrzostw Polski.

PUCHAR MISTRZÓW W WAŁBRZYCHU RAZEM Z SIATKARSKIM OŚRODKIEM SZKOLNYM

Podczas meczu Krispol  I ligi mężczyzn  pomiędzy zespołami TS Victoria PWSZ Wałbrzych – AGH Kraków w dniu 31.01.2015 r w sali kompleksu sportowo-rekreacyjnego Aqua – Zdrój w Wałbrzychu można było podziwiać  Puchar Mistrzostw Świata, zdobyty przez polskich siatkarzy we wrześniu 2014 roku (w tym składzie był wałbrzyszanin Krzysztof Ignaczak). Po prezentacji zespołów na głównym boisku Puchar został symbolicznie przekazany młodym zawodnikom Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z Wałbrzycha. Puchar został przekazany z rąk doświadczonych trenerów wałbrzyskiej siatkówki p. Waldemara Szczepanowskiego, p. Janusza Ignaczaka i Koordynatora Wojewódzkiego i trenera pierwszego zespołu p. Krzysztofa Janczaka. Młodzi uczniowie i zawodnicy S.O.S Wałbrzych byli pod ogromnym wrażeniem ceremonii wręczenia i samego wyglądu Pucharu Mistrzów. Może kiedyś młodzi adepci  wałbrzyskiej siatkówki też osiągną taki sukces. Dodatkowo podczas prezentacji wyświetlane były filmy o polskich siatkarzach i samym turnieju mistrzowskim. Można było kupić   gadżety związane z ubiegłorocznymi Mistrzostwami Świata, rozegranymi w Polsce, m.in. kalendarze, długopisy, itp. A podczas prowadzonego konkursu z wiedzy o piłce siatkowej zdobyć nagrody związane z Reprezentacją  Polskich  Siatkarzy i gadżety klubu TS Victoria PWSZ Wałbrzych.

Trenerzy S.O.S. Wałbrzych

Ostrowski Radosław

Ratajczak Dariusz

Krzywiecki Maciej

Puchar Świata Siatkarzy w Wałbrzychu

Mamy bardzo miłą i interesującą wiadomość. W sobotę 31 stycznia 2015 roku ( godz.17.00 ) przed, w czasie meczu  i  po meczu siatkarzy Victorii PWSZ Wałbrzych z AZS AGH Kraków w hali sportowej Aqua-Zdrój będzie można zobaczyć  Puchar Mistrzostw Świata, zdobyty przez polskich siatkarzy we wrześniu 2014 roku (w tym składzie był wałbrzyszanin Krzysztof Ignaczak). Puchar będzie można obejrzeć, zrobić sobie z nim zdjęcie. Ponadto wyświetlane będą filmy o polskich siatkarzach i samym turnieju mistrzowskim. A dodatkowo można będzie kupić różne gadżety związane z Mistrzostwami Świata .Zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki  do obejrzenia Pucharu Mistrzów i meczu siatkarzy. Warto zakończyć ferie zimowe w hali Aqua-Zdrój razem z  trofeum i naszymi siatkarzami.

Nauczyciele wychowania fizycznego

PIŁKA SIATKOWA DOBRZE ROZPOCZĘŁA NOWY ROK !!!

W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłodzku   w dniu 08.01.2015r odbył się finał strefy wałbrzyskiej w piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych. Po zwycięstwie w półfinałach strefy nasz zespół pojechał do Kłodzka zmierzyć się z zespołami z Dzierżoniowa, Kłodzka i Świdnicy.  W swoim pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną gospodarzy pewnie pokonując ich 2:0 ( 25:19,25:17).

 

 

III TURNIEJ „4” SIATKARSKICH CHŁOPCÓW

Turniej siatkarski chłopców klas V-VI klas szkoły podstawowej został zorganizowany przez Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Publicznym Gimnazjum Sportowym Nr 11 w Wałbrzychu przy współudziale klubu siatkarskiego TS Victoria PWSZ Wałbrzych oraz Aqua-Zdroju. Do rywalizacji przystąpiło 19 drużyn z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. Na pięknej hali sportowej kompleksu Aqua-Zdrój rywalizowali chłopcy w zespołach 4-osobowych. Każdy mecz przyniósł wiele emocji i dużo pozytywnych wrażeń.

Turniej.

 

 

IV LO mistrzem.

Siatkarze IV LO odzyskali prym i zdobyli I miejsce w Mistrzostwach miasta Wałbrzycha w piłce siatkowej chłopców. Sukces został osiągnięty po bardzo wyrównanej walce z zespołami II LO i Energetyka. W grupie nasz zespół przegrał z odwiecznym rywalem II LO po „tie breaku” 1:2 (17:25,25:22,11:15) i awansował z drugiego miejsca do półfinału.

 

 

DLACZEGO PIŁKA SIATKOWA NA SIEDZĄCO ?

W dniu 13.11.2014 r  po raz drugi Publiczne Gimnazjum Sportowe nr 11 w Wałbrzychu gościło Trenera Reprezentacji Polski  w Siatkówce na Siedząco Pana Bożydara Abadżijewa, który poprowadził lekcję pokazową z tej dyscypliny. Na sali zgromadzili się uczniowie Gimnazjum Sportowego nr 11 oraz uczniowie klas integracyjnych. Oczywiście nie mogło zabraknąć na zajęciach  siatkarzy z  Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z Wałbrzycha oraz grupy dziewcząt z „Chełmca „Wałbrzych. Razem wspólnie uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach prowadzonych przez trenera, jednocześnie bawiąc się wspólnie podczas gry w siatkówkę na siedząco

DLACZEGO PIŁKA SIATKOWA NA SIEDZĄCO ?

 

 

Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

W dniu 13 października 2014 roku w Lubinie odbył się kolejny Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych dla klas pierwszych i drugich Gimnazjów. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie i zawodnicy S.O.S. Wałbrzych wygrywając rywalizację w klasach pierwszych i zajmując drugie miejsce w klasach drugich.

 

Klasyfikacja klas pierwszych                          Klasyfikacja klas drugich

1.S.O.S. WAŁBRZYCH                                      1. S.O.S. MILICZ

2.S.O.S. MILICZ                                                2. S.O.S. WAŁBRZYCH

3.S.O.S. LUBIN                                                 3. S.O.S. WROCŁAW

4.S.O.S. WROCŁAW

 

Opiekunami zespołów byli: Radosław Ostrowski i Dariusz Ratajczak

 

 

Piłka siatkowa plażowa.

Uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Publicznym Gimnazjum Sportowym nr 11 w Wałbrzychu ,a zarazem zawodnicy w kategorii kadet i młodzik klubu Victoria PWSZ Wałbrzych w rozgrywkach szkolnych w piłce siatkowej plażowej w Finale Dolnego Śląska zdobyli II miejsce. Turniej odbył się w Strzelinie 16.06.2014 r a w finale nasi chłopcy przegrali 1:2  ( 21:14,14:21,11:15 ) z Wrocławiem. Drużynę reprezentowali Marcin Dereń,Wojciech Stawiany i Patryk Jancik. Dodatkowo Marcin Dereń uzyskał awans do półfinału Mistrzostw Polski Kadetów w piłce siatkowej plażowej, które odbędą się w województwie śląskim w dniu 11-13.07.2014 r
Opiekun zespołu Ostrowski Radosław

 

 

GRATULACJE.

UCZNIOWIE SIATKARSKIEGO OŚRODKA SZKOLNEGO PRZY PUBLICZNYM GIMNAZJUM SPORTOWYM NR 11 W WAŁBRZYCHU AWANSOWALI DO FINAŁU GIMNAZJADY NA DOLNYM ŚLĄSKU W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ
AWANS WYWALCZYLI:
1.STAWIANY WOJCIECH  III Bg
2.JANCIK PATRYK              ICg
3.CHUDZIŃSKI ERYK         III Bg
GRATULACJE !!!!

 

 

W dniu 22.05 na boiskach do siatkówki plażowej umieszczonych na stadionie Piaskowa Góra odbyły się Mistrzostwa w siatkówce plażowej chłopców. W zawodach uczestniczyło 12 drużyn z miasta Wałbrzycha. Przy słonecznej pogodzie rozegrano mecze eliminacyjne w grupach,półfinały i mecze „każdy z każdym” w grupie medalowej. Chłopcy z Publicznego Gimnazjum Sportowego nr 11 odnieśli sukces zajmując I i II miejsce. Pierwszy zespół w skladzie ( Dereń Marcin,Stawiany Wojciech) wygrali wszystkie mecze zajmując I miejsce natomiast drugi zespół w składzie (Chudziński Eryk,Jancik Patryk) przegrał tylko jeden mecz ze swoimi kolegami ze szkoły. Wszyscy zawodnicy to uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Publicznym Gimnazjum Sportowym nr 11 w Wałbrzychu. Obie drużyny awansowały do Finału Strefy Wałbrzyskiej.
GRATULUJEMY
Trener S.O.S.

Trójki siatkarskie

Nie ma mocnych na S.O.S. przy Publicznym Gimnazjum Sportowym nr 11 w Wałbrzychu. Po sukcesie w Mistrzostwach Wałbrzycha w drużynach 6-osobowych w dniu 09.04.2014 zespół złożony z 2 drużyn Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego odniósł sukces w „3” siatkarskich w Mistrzostwach Miasta Wałbrzycha. Zdobycie medalowych miejsc przyczyniło się do uzyskania ważnych punktów w ogólnej klasyfikacji szkół gimnazjalnych w Wałbrzychu.
2 drużyny złożone z uczniów klas I, II i III zdobyły I i III miejsce w rywalizacji z pozostałymi 12 zespołami uczestniczącymi w turnieju.
S.O.S Wałbrzych wystąpił w składzie
I zespół : Dereń Marcin, Stawiany Wojciech, Jancik Patryk – I miejsce
II zespół: Chudziński Eryk, Kubka Bartłomiej, Ilejko Filip rez. Paszul Adrian – III miejsce
Trener S.O.S.Radosław Ostrowski