19 listopada, 2020 1:32 pm

WSP├ôLNIE POMAGAMY­čśŐ

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szko┼éy┬á podj─Öli si─Ö organizacji dzia┼éa┼ä wolontariackich. Zaczynamy od dw├│ch akcji ┼Ťwi─ůtecznych skierowanych bezpo┼Ťrednio dla mieszka┼äc├│w Wa┼ébrzycha. Szerz─ůc idee wolontariatu zach─Öcamy wszystkich zainteresowanych niesieniem wsparcia do w┼é─ůczenia si─Ö w akcj─Ö zbi├│rki artyku┼é├│w higienicznych, kosmetycznych i ┼╝ywieniowych w ramach ÔÇ×Szlachetnej PaczkiÔÇŁ oraz zbi├│rki paczek miko┼éajkowych dla dzieci obecnie przebywaj─ůcych w wa┼ébrzyskim szpitalu. Pomagajmy razem­čśŐ

ÔÇ×Nie zatwardzajmy serc, gdy s┼éyszymy krzyk biednych. Starajmy si─Ö us┼éysze─ç to wo┼éanie. Starajmy si─Ö tak post─Öpowa─ç i tak ┼╝y─ç, by nikomu naszej Ojczy┼║nie nie brak┼éo dachu nad g┼éow─ů i chleba na stole, by nikt nie czu┼é si─Ö samotny, pozostawiony bez opieki.ÔÇŁ m├│wi┼é Jan Pawe┼é II

ZOSTA┼â ┼ÜW.MIKO┼üAJEM­čśŐ

ÔÇ×┼Üw. Miko┼éaj w wa┼ébrzyskim szpitaluÔÇŁ

Zapraszamy ka┼╝d─ů klas─Ö do udzia┼éu w akcji polegaj─ůcej na przygotowaniu paczki dla dzieci przebywaj─ůcych w szpitalu.

ZADANIE:

Zwracamy si─Ö z pro┼Ťb─ů do ka┼╝dej klasy o przygotowanie 1 lub 2 paczek dla┬ádzieci przebywaj─ůcych w szpitalu.

TERMIN REALIZACJI:

23.11.2020r. ÔÇô 04.12.2020r.

• Paczk─Ö mo┼╝na dostarczy─ç do szko┼éy ul. Soko┼éowskiego 75 (w godz. 7:30 ÔÇô 15:00)
  • Paczk─Ö mo┼╝na dostarczy─ç do internatu szko┼éy ul. Wysockiego 11A (w godz. 7:30 ÔÇô 20:00)
  • Paczk─Ö mo┼╝na przekaza─ç wolontariuszowi, kt├│ry po ni─ů przyjedzie (prosimy o┬ábezpo┼Ťredni kontakt z pedagogiem lub psychologiem szkolnym )

PACZKA:

Zale┼╝y nam, aby przygotowane przez Was paczki by┼éy podobnej┬ázawarto┼Ťci. Poni┼╝ej proponowane do wyboru produkty do paczki:

Słodycze: np. czekoladowy Mikołaj, czekolada, jajko niespodzianka itp.

Ozdoba choinkowa: np. drewniana zawieszka na choinkę, plastikowa bombka, łańcuch na choinkę itp.

Zabawka i inne: puzzle, ba┼Ťnie, bierki, ┬ágra UNO, ┼Ťwi─ůteczne skarpetki, kredki, kolorowanka itp.

Paczk─Ö nale┼╝y zapakowa─ç do torby papierowej lub ┼Ťwi─ůtecznej reklam├│wki.

ÔÇ×Nie liczy si─Ö to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak si─Ö z nimi dzielisz. Pomagaj─ůc innym pomagasz i sobie. Starajcie si─Ö zostawi─ç ten ┼Ťwiat cho─ç┬átroch─Ö lepszym, ni┼╝ go zastali┼Ťcie.ÔÇŁ

Robert BadenÔÇôPowell

Ruszyła akcja Szlachetnej Paczki.

Chcieliby┼Ťmy wesprze─ç najbardziej potrzebuj─ůcych w Wa┼ébrzychu.

POMAGAJMY RAZEM­čśŐ

Czego potrzebujemy:

ARTYKU┼üY HIGIENICZNE np. myd┼éo, szampon, od┼╝ywka do w┼éos├│w, p┼éyn pod prysznic, ┼Ťrodki dezynfekuj─ůce, chusteczki higieniczne, r─Öcznik papierowy, papier toaletowy, pasta do z─Öb├│w itp.

ARTYKUŁY KOSMETYCZNE np. waciki, wata, patyczki higieniczne, kremy, balsamy, dezodorant, podpaski, wkładki higieniczne, płyn do naczyń, proszek do prania itp.

ARTYKU┼üY SPO┼╗YWCZE np. produkty z d┼éuga data przydatno┼Ťci do spo┼╝ycia, kasza, mleko, makaron, ry┼╝, przetwory w s┼éoikach, d┼╝emy, pasztety, olej, p┼éatki do mleka, m─ůka, bakalie, s├│l, cukier, herbata, kawa, owoce w puszce itp. S┼üODYCZE: czekolada, batony, cukierki itp.

ARTYKUŁY SZKOLNE np. zeszyty, długopisy, markery, kredki, blok itp.

Jak pom├│c:

Je┼Ťli chcia┼éaby┼Ť przekaza─ç swoje wsparcie w postaci r├│┼╝nych produkt├│w mo┼╝esz :

• Dostarczy─ç produkty do szko┼éy ul. Soko┼éowskiego 75 (w godz. 7:30 ÔÇô 15:00)
  • Dostarczy─ç produkty do internatu szko┼éy ul. Wysockiego 11A (w godz. 7:30 ÔÇô 20:00)
  • Przekaza─ç produkty wolontariuszowi, kt├│ry po nie przyjedzie (prosimy o┬ábezpo┼Ťredni kontakt z pedagogiem lub psychologiem szkolnym )

Dary dla potrzebuj─ůcych zbieramy w terminie :

17 listopada 2020r. do 11 grudnia 2020r.

Na wej┼Ťciu do szko┼éy b─Ödzie przygotowany kosz na dary. Dary mo┼╝na opisa─ç imieniem i nazwiskiem. Ka┼╝dy ucze┼ä, kt├│ry pomo┼╝e otrzyma pochwa┼é─Ö wpisan─ů do dziennika.