19 listopada, 2020 1:32 pm

WSP脫LNIE POMAGAMY馃槉

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szko艂y聽 podj臋li si臋 organizacji dzia艂a艅 wolontariackich. Zaczynamy od dw贸ch akcji 艣wi膮tecznych skierowanych bezpo艣rednio dla mieszka艅c贸w Wa艂brzycha. Szerz膮c idee wolontariatu zach臋camy wszystkich zainteresowanych niesieniem wsparcia do w艂膮czenia si臋 w akcj臋 zbi贸rki artyku艂贸w higienicznych, kosmetycznych i 偶ywieniowych w ramach 鈥濻zlachetnej Paczki鈥 oraz zbi贸rki paczek miko艂ajkowych dla dzieci obecnie przebywaj膮cych w wa艂brzyskim szpitalu. Pomagajmy razem馃槉

鈥濶ie zatwardzajmy serc, gdy s艂yszymy krzyk biednych. Starajmy si臋 us艂ysze膰 to wo艂anie. Starajmy si臋 tak post臋powa膰 i tak 偶y膰, by nikomu naszej Ojczy藕nie nie brak艂o dachu nad g艂ow膮 i chleba na stole, by nikt nie czu艂 si臋 samotny, pozostawiony bez opieki.鈥 m贸wi艂 Jan Pawe艂 II

ZOSTA艃 艢W.MIKO艁AJEM馃槉

鈥炁歸. Miko艂aj w wa艂brzyskim szpitalu鈥

Zapraszamy ka偶d膮 klas臋 do udzia艂u w akcji polegaj膮cej na przygotowaniu paczki dla dzieci przebywaj膮cych w szpitalu.

ZADANIE:

Zwracamy si臋 z pro艣b膮 do ka偶dej klasy o przygotowanie 1 lub 2 paczek dla聽dzieci przebywaj膮cych w szpitalu.

TERMIN REALIZACJI:

23.11.2020r. 鈥 04.12.2020r.

• Paczk臋 mo偶na dostarczy膰 do szko艂y ul. Soko艂owskiego 75 (w godz. 7:30 鈥 15:00)
  • Paczk臋 mo偶na dostarczy膰 do internatu szko艂y ul. Wysockiego 11A (w godz. 7:30 鈥 20:00)
  • Paczk臋 mo偶na przekaza膰 wolontariuszowi, kt贸ry po ni膮 przyjedzie (prosimy o聽bezpo艣redni kontakt z pedagogiem lub psychologiem szkolnym )

PACZKA:

Zale偶y nam, aby przygotowane przez Was paczki by艂y podobnej聽zawarto艣ci. Poni偶ej proponowane do wyboru produkty do paczki:

S艂odycze: np. czekoladowy Miko艂aj, czekolada, jajko niespodzianka itp.

Ozdoba choinkowa: np. drewniana zawieszka na choink臋, plastikowa bombka, 艂a艅cuch na choink臋 itp.

Zabawka i inne: puzzle, ba艣nie, bierki, 聽gra UNO, 艣wi膮teczne skarpetki, kredki, kolorowanka itp.

Paczk臋 nale偶y zapakowa膰 do torby papierowej lub 艣wi膮tecznej reklam贸wki.

鈥濶ie liczy si臋 to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak si臋 z nimi dzielisz. Pomagaj膮c innym pomagasz i sobie. Starajcie si臋 zostawi膰 ten 艣wiat cho膰聽troch臋 lepszym, ni偶 go zastali艣cie.鈥

Robert Baden鈥揚owell

Ruszy艂a akcja Szlachetnej Paczki.

Chcieliby艣my wesprze膰 najbardziej potrzebuj膮cych w Wa艂brzychu.

POMAGAJMY RAZEM馃槉

Czego potrzebujemy:

ARTYKU艁Y HIGIENICZNE np. myd艂o, szampon, od偶ywka do w艂os贸w, p艂yn pod prysznic, 艣rodki dezynfekuj膮ce, chusteczki higieniczne, r臋cznik papierowy, papier toaletowy, pasta do z臋b贸w itp.

ARTYKU艁Y KOSMETYCZNE np. waciki, wata, patyczki higieniczne, kremy, balsamy, dezodorant, podpaski, wk艂adki higieniczne, p艂yn do naczy艅, proszek do prania itp.

ARTYKU艁Y SPO呕YWCZE np. produkty z d艂uga data przydatno艣ci do spo偶ycia, kasza, mleko, makaron, ry偶, przetwory w s艂oikach, d偶emy, pasztety, olej, p艂atki do mleka, m膮ka, bakalie, s贸l, cukier, herbata, kawa, owoce w puszce itp. S艁ODYCZE: czekolada, batony, cukierki itp.

ARTYKU艁Y SZKOLNE np. zeszyty, d艂ugopisy, markery, kredki, blok itp.

Jak pom贸c:

Je艣li chcia艂aby艣 przekaza膰 swoje wsparcie w postaci r贸偶nych produkt贸w mo偶esz :

• Dostarczy膰 produkty do szko艂y ul. Soko艂owskiego 75 (w godz. 7:30 鈥 15:00)
  • Dostarczy膰 produkty do internatu szko艂y ul. Wysockiego 11A (w godz. 7:30 鈥 20:00)
  • Przekaza膰 produkty wolontariuszowi, kt贸ry po nie przyjedzie (prosimy o聽bezpo艣redni kontakt z pedagogiem lub psychologiem szkolnym )

Dary dla potrzebuj膮cych zbieramy w terminie :

17 listopada 2020r. do 11 grudnia 2020r.

Na wej艣ciu do szko艂y b臋dzie przygotowany kosz na dary. Dary mo偶na opisa膰 imieniem i nazwiskiem. Ka偶dy ucze艅, kt贸ry pomo偶e otrzyma pochwa艂臋 wpisan膮 do dziennika.