29 marca, 2021 10:13 am

2 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

W dniu 2 kwietnia obchodzimy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który ma na celu zwrócenie uwagi na osoby  z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W dniu 2 kwietnia w miastach całego świata, jak również w Wałbrzychu, wiele budynków zapali się na niebiesko na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Obchody Dnia są również okazją do globalnego politycznego zaangażowania i bardziej efektywnej współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie. Podstawowe założenia obejmują zwiększenie potencjału zaspokajania szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem.

Każdy z nas może przyłączyć się do tej akcji, poprzez założenie tego dnia czegoś niebieskiego.

Kategoria: