22 września, 2020 2:28 pm Góra Borowa

KLASA SPORTOWA 2A4s NA BOROWEJ

Klasa sportowa 2A4s w dniu 22.09.2020 roku odbyła wycieczkę pieszą na górę Borową (853 m n.p.m.), czyli na najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich. Szczyt ten zaliczany jest do Korony Sudetów i Korony Sudetów Polskich. Od 2017 roku na Borowej stoi stalowa wieża widokowa o wysokości 15 metrów. Przy dobrej pogodzie można z niej zobaczyć Sky Tower we Wrocławiu, górę Ślężę, Wielką Sowę, a nawet Śniężkę. Trasa piesza przebiegała z miejscowości Kamieniec koło Jedliny-Zdrój i czerwonym szlakiem na górę Borową. Przy pięknej pogodzie udało nam się zobaczyć przepiękne widoki z wieży widokowej oraz zrobić ognisko i mały poczęstunek. Organizatorem wycieczki była wychowawczyni klasy p.Małgorzata Augustyńska i opiekun p.Radosław Ostrowski

Kategoria: