19 stycznia, 2020 5:20 pm

SPORTOWCY Z WIZYTĄ W MUZEUM NARODOWYM WE WROCŁAWIU

Nie samym sportem żyją klasy sportowe, więc 4 grudnia klasa 1A uczestniczyła wraz z opiekunami Panią Agatą Zielińską i Panią Jolantą Gawlik w wycieczce do Wrocławia, której głównym celem było uczestnictwo w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym. Młodzież miała szansę zapoznać się z licznymi zbiorami oraz poznać historię wielu, całkiem przypadkowo znalezionych, dzieł sztuki. Największym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się wystawa poświęcona Skarb Średzki – jedno z najcenniejszych archeologicznych XX wieku w Europie, kolekcja monet i biżuterii monarchów czeskich znaleziona w latach 1985 i 1988 w Środzie Śląskiej. Oprócz wizyty w Muzeum Narodowym, klasa 1 A miała też okazję poczuć świąteczny klimat odwiedzając Jarmark Bożonarodzeniowy na Wrocławskim Rynku.

Kategoria: