22 listopada, 2019 8:36 pm

„GO BLUE”

W dniu 20.11.2019 nasza szkoła brała udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W tym roku powód do świętowania był wyjątkowy, ponieważ tego dnia minęło 30 lat od momentu uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W upamiętnienie tego szczególnego wydarzenia zaangażowała się cała społeczność szkolna. Uczniowie przygotowali gazetkę szkolną dotyczącą Konwencji o Prawach Dziecka. W szkole został zorganizowany konkurs na najbardziej niebieską klasę. Jury w ocenie zespołów brało pod uwagę niebieski strój oraz pomysłowość uczestników – przygotowane przez klasę plakaty czy inne atrybuty w kolorze niebieskim. Laureatami konkursu zostały klasy: I miejsce klasa I B z wychowawczynią, prof. Aleksandrą Gmyrek, II miejsce klasa II A z wychowawczynią, prof. Dagmarą Szeles, III miejsce klasa I C4 z wychowawcą, prof. Władysławem Jamrozińskim. Wyróżnienie otrzymała klasa II C z wychowawczynią, prof. Alicją Kwiatkowską. Hasłem tego dnia było: „Dla każdego dziecka, dzieciństwo”, dlatego też w szkole nie zabrakło dla uczniów waty cukrowej, która przywoływała zapach i smak beztroskiego dzieciństwa. Zakończeniem obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka był uroczysty, niebieski marsz uczniów szkoły ulicami Wałbrzycha. Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy serdecznie za ogromne zaangażowanie i solidarność z dziećmi z całego świata.

Kategoria: