20 listopada, 2019 6:49 am

PO RAZ PIERWSZY W JEDNOSTCE STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 19.11.2019 klasa 1C odwiedziła Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. Podczas pierwszego etapu dzisiejszego spotkania, Pan Tomasz przybliżył uczniom kwestię związaną ze strukturami PSP I OSP w Polsce.
Następnie uczniowie naszego liceum mieli możliwość zejścia do garażu, gdzie uczyli się o samochodach ratowniczo-gaśniczych i wykorzystywania sprzętu znajdującego się na nich.
W trakcie dalszego oglądania komendy został ogłoszony próbny alarm, codziennych ćwiczeń prowadzonych przez dowódcę zmiany, dzięki czemu uczniowie mogli oglądać, jak wałbrzyscy strażacy radzą sobie z postawionymi im zadaniami.W taki oto sposób klasa nabrała wiedzy praktyczno-teoretycznej. Następnie strażacy dali uczniom szansę ubrania kombinezonu do ratownictwa chemicznego.

Kategoria: