28 października, 2019 9:26 am

„SZKOŁA PAMIĘTA” -„NON OMNIS MORIAR”

W dniu 25.10. w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” uczniowie klasy II B odwiedzili miejsce pochówku kaprala Eugeniusza Grabowskiego-obrońcy Westerplatte w 1939 odznaczonego m.in. Srebrnym Krzyżem Orderu Virtuti Militari oraz Ignacego Sarneckiego-żołnierza AK, działacza powojennego podziemia antykomunistycznego, założyciela Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i trenera sekcji lekkoatletycznej klubu sportowego „Szczyt” Boguszów, gdzie prowadził grupę miotaczy. Za swoją działalność został wyróżniony tytułem „Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego”.Zapalenie zniczy i złożenie stroików było symbolem pamięci, o tych którzy walczyli za naszą wolność i służyli Ojczyźnie w czasach pokoju.

Kategoria: