3 października, 2019 10:12 pm

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH W IV LO

W sobotę, 28 września 2019 r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych na sztandar szkoły. Na tę ważną dla nas uroczystość przybyli parlamentarzyści, Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej, przedstawiciele urzędu miasta i kuratorium, płk Dariusz Dejneka – Dowódca 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia we Wrocławiu, Komendant Miejski PSP w Wałbrzychu – bryg. mgr inż. Krzysztof Szyszka, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu – Rafał Siczek, prezesi klubów sportowych. Jak zwykle nie zawiedli  rodzice pierwszoklasistów, którzy z wielkim wzruszeniem i skupieniem uczestniczyli w oficjalnej części wydarzenia. Wprowadzenie klas wojskowych, strażackich i policyjnych  wywarło  na wszystkich zgromadzonych wielkie wrażenie. Ślubowanie na sztandar szkoły zostało poprzedzone przemówieniami Dyrektora szkoły – Bogusława Kuty –  oraz Prezydenta Romana Szełemeja. W imieniu klas pierwszych zabrał głos Dominik Płużka. Przedstawiciele klas mundurowych, sportowych i pielęgniarskich otrzymali pamiątki  ślubowania. Tradycją już stało się wręczenie awansów kadetom starszych klas, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Ważnym wydarzeniem było podpisanie umowy na sprawowanie patronatu nad klasami wojskowymi przez 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia. Po oficjalnej części, współorganizowanej przez 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia, nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i piknik rodzinny.  W tym roku można było więc spróbować żołnierskiej grochówki z kuchni polowej, obejrzeć wozy wojskowe. Nie zabrakło ciast przygotowanych przez rodziców, zdrowej wody z wałbrzyskich wodociągów. Zgromadzeni mogli obejrzeć pokaz pomocy medycznej, wziąć udział w konkurencjach sportowych. Oprawę muzyczną zapewniła  kapela „Frytki”. Podczas festynu prowadzono zbiórkę na rzecz Schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu.

Kategoria: