13 czerwca, 2019 2:46 pm

XVIII OGÓLNOPOLSKA LICEALIADA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW -VIII MIEJSCE W POLSCE

W imprezie wzięło udział 14 zespołów – mistrzów poszczególnych województw. Dolnośląskie oraz miasto Wałbrzych reprezentowało IV Liceum Ogólnokształcące. To wielki zaszczyt i ogromne osiągnięcie sportowe naszych młodych zawodników. Należy nadmienić, iż jest to pierwszy raz, kiedy siatkarze grali w Mistrzostwach Polski szkół ponadpodstawowych. Mistrzostwa odbyły się w dniach 31.05. – 2.06.2019 r w malowniczej miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim – Ostródzie. Turniej trwał 3 dni i wymagał od sportowców żelaznej kondycji, sporych pokładów koncentracji i woli walki. Po pierwszym dniu rywalizacji nasi Panowie wywalczyli awans do najlepszej ósemki MP. Wśród tych drużyn walka była już na poziomie ligowym. Po trzech morderczych pojedynkach nasz reprezentacja musiała uznać wyższość pozostałych drużyn i w efekcie końcowym uplasowała się na VIII miejscu.
Nasi sportowcy pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu a w szczególności Profesorowi Radosławowi Ostrowskiemu, który przez lata był ich nauczycielem, trenerem i przewodnikiem. Podziękowania należą się także p.B.Kucie dyrektorowi szkoły, który zapewnił środki finansowe na wyjazd naszej drużyny i p.A.Mordarskiej za wsparcie finansowe w postaci reprezentacyjnych koszulek. Ponadto specjalne podziękowania dla opiekuna wyjazdu i trenera Profesora Jacka Heilera.
W imieniu społeczności szkolnej serdecznie GRATULUJEMY.

Skład reprezentacji:
1) Bitny-Szlachto Kamil
2) Hiszpański Dawid
3) Laskowski Kacper – kapitan
4) Mordarski Aleksander
5) Mordarski Jakub
6) Prokopowicz Dominik
7) Stalka Sebastian
8) Wojtas Adrian
9) Wychowaniec Mateusz

Kategoria: