11 marca, 2019 5:59 pm

LICEALIADA W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ


Finał przegrany w rzutach karnych


13 lutego w Hali Wałbrzyskich Mistrzów odbył się finałowy turniej Licealiady w piłce nożnej halowej dziewcząt na szczeblu strefowym.W rozgrywkach grupowych nasze reprezentantki nie miały sobie równych i z łatwością wyszły z grupy z pierwszego miejsca wygrywając wszystkie mecze zdobywając 17 bramek i tracąc tylko 1. W półfinale również bez problemu ograły rywalki z Kłodzka wygrywając aż 3:0. Kłopoty zaczęły się jednak w finale z drużyną z Dzierżoniowa. Początek meczu nie zapowiadał nieudanej końcówki, ponieważ nasz zespół prowadził już 2:0 i wydawało się, że mecz był pod kontrolą naszych zawodniczek. Niestety rywalki doprowadziły do remisu i rzutów karnych. W rywalizacji tej mocniejsza okazała się drużyna z Dzierżoniowa, która zwyciężyła 3:2 i awansowała do finałów wojewódzkich. Gratulujemy bardzo dobrej gry i wysokiego miejsca.
W naszej drużynie zagrały:
Nikola Wójcik,Jessica Pluta,Dominika Głowacka,Anastazja Zając,Natalia Basiak,Ewa Mizgalska,Julia Pojasek.


14 lutego natomiast rozegrany został finał strefowy w Licealiadzie chłopców również w piłce nożnej. Niestety chłopcom nie udało się wyjść z mocnej grupy, zabrakło odrobinę skuteczności. Jednak gra, jaką zaprezentowali w każdym meczu, mimo rywalizacji ze starszymi przeciwnikami, daje wielkie nadzieje i z niecierpliwością można czekać na kolejne rozgrywki w przyszłym roku szkolnym. W zespole chłopców zaprezentowali się:
Patryk Bińkowski, Karol Grządziel, Szymon Mitelsztet, Wojciech Frączek, Szymon Zakamarek, Dominik Igałowicz,Jan Kaczor, Dawid Budzyński, Patryk Rzeszotko

Kategoria: