8 grudnia, 2018 8:06 pm

PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ MŁODZIKÓW

Wracamy do bardzo ciekawych i bardzo udanych informacji z wakacji dotyczących piłki siatkowej plażowej. W lipcu w dniach 14/15 na boiskach pływalni letniej przy ul. Dekabrystów w Częstochowie odbyły się  Półfinały Mistrzostw Polski Młodzików. W turnieju młodzików, wzięły udział po 4 pary wyłonione z finałów wojewódzkich. Wałbrzych w półfinale młodzików reprezentowali Dominik Płużka i Wiktor Mordarski, młodzi siatkarze, którzy na co dzień trenują w klubie TS Chełmiec Wałbrzych, są uczniami Publicznego Gimnazjum Sportowego Nr 11 w Wałbrzychu. Udany sezon halowy 2017/2018 zakończyli zdobywając VI miejsce w Mistrzostwach Polski. O awans do turnieju finałowego, który odbył się w dniach 27-29 lipca w Sulejowie, walczyło 14 par z województw: śląskiego, małopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego.
Siatkarski duet walczył z powodzeniem i znalazł się wśród czterech najlepszych par, które zapewniły sobie grę w sulejowskim finale Mistrzostw Polski. Pozostawała jeszcze rywalizacja o jak najwyższą pozycję w częstochowskim półfinale, z której obronną ręką wyszli nasi zawodnicy zdobywając III miejsce w półfinale i awansując do Mistrzostw Polski. Po zakończonych zmaganiach najlepsze duety turnieju otrzymały z rąk reprezentantów Polski w siatkówce halowej: Julii Nowickiej i Aleksandra Śliwki pamiątkowe puchary i nagrody ufundowane przez partnerów turnieju.

Kategoria: