19 listopada, 2018 8:13 pm

„KUSOCIŃSKI W TEATRZE DRAMATYCZNYM”

19 listopada 2018 r. młodzież z  klas pierwszych i  drugiej policyjnej obejrzała spektakl „364”, w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły. To kolejna już teatralna lekcja o Januszu Kusocińskim, patronie CZWÓRKI. Z zainteresowaniem, skupieniem i emocjonalnym zaangażowaniem śledziliśmy losy wybitnego sportowca i patrioty. Młodzi aktorzy przenieśli nas w czasy dzieciństwa, niełatwej młodości Kusego, jego kariery i zasłużonej sławy. Pokazali także narodziny narodowego socjalizmu w Niemczech, sposób wychowania młodzieży, mentalność zapatrzonych w wodza ludzi, których los i historia postawili na drodze  wielu wybitnych Polaków, straconych m.in. w Palmirach. Spektakl w reżyserii Sylwii Aftyki – Łody kończył POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANIA z TEATREM dla MŁODZIEŻY „Z OGNIEM w GŁOWIE 3”.

Kategoria: