17 listopada, 2018 4:36 pm

POWIATOWY KONKURS INTERDYSCYPLINARNY „NIEPODLEGLI”

9 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny „NIEPODLEGLI” pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha dra Romana Szełemeja.                            Konkurs obejmował trzy dyscypliny: historię, krasomówstwo i plastykę.W rozgrywkach drużynowych najlepsza okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 28, II miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 37, III miejsce przypadło Publicznemu Gimnazjum Sportowemu Nr 11 w Wałbrzychu. Szkoły otrzymały pamiątkowe puchary.W klasyfikacji indywidualnej bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z PSP Nr 28: Antoni Szmit-Budniok (historia), Karolina Surówka (krasomówstwo), Natalia Górnik (plastyka). Nagrody dla najlepszych ufundowali właściciele sklepów SPORTING.       II miejsce w teście z historii zajął Kacper Nyklarz (PGS Nr 11), a III miejsce – Klaudia Ziółkowska. W krasomówstwie: II miejsce – Maja Bonisławska (PSP Nr 37), III miejsce – Joanna Kłos ( PGS nr 11). W plastyce: II miejsce – Paulina Felicka (SP Nr 37), III miejsce – Szymon Ziemniak z naszego gimnazjum. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystego apelu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kategoria: