10 października, 2018 8:39 am

„WY-TWORY CZYLI WAŁBRZYSKIE TWORZENIE”

„WY-Twory…” to nazwa projektu, zainicjowanego przez Karolinę Jefmańską, naszą absolwentkę, związaną z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury. Przez trzy tygodnie uczniowie klas IE i IB pracowali pod jej kierunkiem nad spektaklem, by 8 października w szkolnej auli go zaprezentować. Spektakl, który mieliśmy okazję obejrzeć, pokazał nierozwiązany problem, będący przejawem opresji ( w tym przypadku był to send nudes ). Widzowie z klas integracyjnych proponowali rozwiązania problemu, wcielali się w rolę głównej bohaterki, zmierzyli się z sytuacją opresji, próbowali ją zmienić i konstruktywnie przekształcić. Dzielili się swoją wiedzą, doświadczeniem i strategiami radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Dla wszystkich uczestników – widzów i aktorów – była to fantastyczna okazja do twórczego działania, ujawnienia talentów i dyskusji.

Kategoria: