25 marca, 2018 7:51 pm

PODWÓJNY FINAŁ WOJEWÓDZKI W LICEALIADZIE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W zeszłym tygodniu zakończyły się rozgrywki w koszykówce szkół ponadgimnazjalnych, zarówno zespół chłopców jak i dziewcząt miał zaszczyt uczestniczyć w wielkim finale. Dziewczęta w składzie: Klaudia Kotowska, Jessica Pluta, Dominika Burdecka, Izabela Dylewska, Julia Kowalczyk, Nikola Nawieśniak, Justyna Piórkowska, Klaudia Nizińska, Agnieszka Stawiak i Patrycja Trynkiewicz – po dramatycznym Finale Strefy, wygrywając po dogrywce ze stałym uczestnikiem Finałów Wojewódzkich – Ziębicami, uzyskały awans do najlepszej czwórki w województwie. Oprócz naszej szkoły w Finale brały udział następujące szkoły: ZS Polkowice, ZSO II Jelenia Góra i VIII Liceum z Wrocławia. Nasz zespół trafił w walce o ścisły finał na zespół z Wrocławia ulegając mu 61:28, natomiast w grze o III miejsce musieliśmy uznać wyższość zespołu z Jeleniej Góry, ostatecznie zdobywając IV miejsce w województwie. Wyróżniającą zawodniczką naszego zespołu została Klaudia Kotowska zdobywczyni 22 pkt w w/w zawodach. Cały turniej wygrał zespół gospodarzy z Polkowic ogrywając w ścisłym finale łatwo zespół z Wrocławia. Warto zauważyć, iż wszystkie nasze rywalki grają na co dzień w Ligach Koszykarskich (CCC Polkowice, Ślęza Wrocław, Wichoś Jelenia Góra).

Chłopcy w składzie: Mateusz Frankiewicz, Łukasz Makarczuk, Bartosz Kłyż, Maciej Szymański, Marian Chęć, Marcin Antkowiak, Dawid Tyszka, Błażej Rogowski, Jakub Szczęsny, Kamil Matusik, Kacper Rejek – po raz kolejny awansowali do Finału Wojewódzkiego w Piłce Koszykowej. Skład naszej drużyny w meczu o ścisły finał wylosował zespół LO Zgorzelec, z którym po zaciętej walce wygraliśmy 64:55.      W drugiej parze półfinałowej rywalizowały ze sobą zespoły II LO z Wrocławia ( drużyna oparta na zawodnikach WKK Wrocław) oraz ZST Legnica. Bezkonkurencyjni w tej parze okazali się gracze z Wrocławia wygrywając gładko 102: 46. W wielkim finale w pierwszej połowie udało nam się nawiązać wyrównana walkę z zespołem z Wrocławia, w drugiej –  przeciwnicy wykazali się większą wytrzymałością i głębią składu ostatecznie wygrywając 77:48. Trzeba zauważyć iż trzon naszego zespołu stanowią chłopcy z rocznika 2000 i 2001 – którzy dopiero w przyszłym roku będą stanowić docelowy rocznik. Na wyróżnienie zasługiwali Maciej Szymański – gracz najlepiej punktujący w naszym zespole oraz Łukasz Makarczuk – wybrany do pierwszej piątki powyższych zawodów Opiekun zespołów: Paweł Domoradzki

 

Kategoria: