6 marca, 2018 9:20 pm

POLICJA NA RATUNEK

 

Każdy z nas może być świadkiem wypadku lub nagłego zachorowania. Czas niezbędny na przybycie pierwszych zespołów ratunkowych to co najmniej kilkanaście minut. To bardzo ważny czas na podjęcie właściwych działań mających na celu podtrzymanie czynności życiowych lub zminimalizowania niekorzystnych skutków zdarzenia. Czas na ratowanie ludzkiego życia….

Klasa IID policyjna wzięła udział w warsztatach o tamatyce pomocy przedmedycznej w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Dzięki uprzejmości starszego aspiranta pana Marka Maćkowskiego mieliśmy okazję wysłuchania i przećwiczenia podstawowych czynności ratunkowych nie tylko na miejscu wypadku drogowego. Zajęcia prowadził sierżant Arkadiusz Winsz- referent wydziału prawnego, posiadający 10-letni staż ratownika medycznego. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem, bogatsi o nowe umiejętności i wiedzę, wdzięczni za poświęcony czas, zaangażowanie i doskonałe przygotowanie.

Klasa IID z wychowawcą Moniką Procką

Kategoria: