28 lutego, 2018 5:14 pm

UROCZYSTE PODPISANIE POROZUMIENIA Z AKADEMIĄ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO WE WROCŁAWIU

W dniu 28.02.2018 roku w siedzibie naszej szkoły odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia przez Jego Magnificencję Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Pana Doktora Habilitowanego Andrzeja Rokitę – Profesora Nadzwyczajnego i Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi imienia Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu Pana Bogusława Kutę. Uroczyste podpisanie porozumienia poprzedził  program sportowy, w którym  wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Są oni jednocześnie zawodnikami wałbrzyskich klubów. A swoje umiejętności pokazali, zawodniczki i zawodnicy klubów siatkarskich miasta Wałbrzycha – sekcja żeńska Chełmiec-Wodociągi Wałbrzych i sekcja męska Chełmiec Aqua-Zdrój Wałbrzych, piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych i piłkarze Górnika Wałbrzych, grupa koszykarzy z klubu Górnika Trans.EU Wałbrzych oraz  zawodniczki i zawodnicy klubu lekkoatletycznego Górnik Wałbrzych. Gośćmi naszej uroczystości oprócz władz uczelni byli reprezentanci władz miejskich miasta Wałbrzycha, dyrektorzy wałbrzyskich szkół oraz prezesi i dyrektorzy wałbrzyskich klubów. POROZUMIENIE OBEJMUJE WSPÓŁPRACĘ W ZAKRESIE:

  1. Możliwości udziału w projektowaniu oraz realizacji imprez sportowych i rekreacyjnych,
  2. Możliwości czynnego udziału uczniów w wybranych wykładach i zajęciach prowadzonych przez pracowników Uczelni,
  3. Organizowania praktyk studenckich oraz obserwacji lekcji,
  4. Współpracy w zakresie realizacji działań promocji zdrowia,
  5. Zapoznania uczniów klas liceum z ofertą Uczelni,
  6. Organizowania i koordynacji, przez Szkołę, warsztatów pedagogicznych i konferencji z udziałem pracowników Uczelni dla miasta i powiatu wałbrzyskiego,
  7. Prowadzenia badań naukowych wśród uczniów Szkoły, realizowanych między innymi na potrzeby pisania prac dyplomowych, magisterskich i innych opracowań naukowych.
  8.    

 

Kategoria: