21 grudnia, 2016 3:15 pm

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W NASZEJ SZKOLE

3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – święto ustanowione w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem obchodów tego święta jest ukazanie społeczeństwu, z jakimi problemami spotykają się osoby niepełnosprawne, wskazanie barier architektonicznych, z jakimi osoby niepełnosprawne muszą się zmagać, oraz zwiększenie świadomości społecznej w obszarze korzyści płynących z faktu integracji osób niepełnosprawnych.

W naszej szkole uroczystość związana z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, którego hasło w tym roku brzmi: „Niepełnosprawność nie jest barierą”, odbyła się w poniedziałek, 5 grudnia 2016 r. Swoją obecnością zaszczycili nas: Katarzyna Izabela Mrzygłocka – Poseł na Sejm RP, Zygmunt Nowaczyk – wiceprezydent Wałbrzycha, Janina Turicka – Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych UM w Wałbrzychu i Grzegorz Dzik – Prezes Zarządu Impel S.A.
Uroczystość rozpoczęła się od występu ucznia klasy I c – Mateusza Wtulicha, który wykonał na akordeonie utwór Johanna Straussa „Nad pięknym modrym Dunajem”. Przybyłych gości przywitał  dyrektor szkoły – Bogusław Kuta. W swoim wystąpieniu pan dyrektor podkreślał konieczność integracji osób z niepełnosprawnością z osobami w pełni sprawnymi. W imieniu uczniów niepełnosprawnych zabrał głos pierwszoklasista – Marcin Marahs.
Uroczystość była dobrą okazją do podziękowania przybyłym gościom za udzielone szkole wsparcie ( m. in. zakup specjalnego łóżka rehabilitacyjnego ).
Specjalnie dla gości i uczniów klas integracyjnych został przygotowany przez prof. Ewę Szkudlarek i prof. Dorotę Krajewską program artystyczny, w którym wystąpili uczniowie  klas pierwszych: Mateusz Wtulich (akordeon), Zofia Ślęzak (recytacja); skecz „W przychodni” wykonała grupa z klasy 1 b. W auli szkolnej można było obejrzeć wystawę prac plastycznych i fotograficznych.

img_1082 img_1077 img_1103 img_1123 img_1081 img_1080 img_1076 img_1125 img_1124 img_1129 img_1133 img_1086img_1089 img_1118 img_1068img_1087

Kategoria: