26 czerwca, 2016 10:40 pm

WYWIAD Z WYBITNYM LEKKOATLETĄ STANISŁAWEM GRĘDZIŃSKIM

W Konkursie Edukacyjnym “70 lat kopalni sportowych talentów” organizowanym przez Starą Kopalnię – Centrum Nauki i Sztuki, uczniowie naszego Liceum w składzie: Weronika Dylewska, Maksymilian Piotrowski, Piotr Komar, zdobyli II miejsce i 23 czerwca odebrali nagrody. Tematem opublikowanej pracy w formie filmu była kariera sportowa, działalność trenerska i społeczna Pana mgr inż. budownictwa Stanisława Grędzińskego. Polskiego lekkoatlety, uczestnika: mistrzostw Europy w Budapeszcie 1966, gdzie zdobył dwa złote medale w biegu na 400 metrów oraz w sztafecie 4 × 400 metrów, igrzysk olimpijskich w Meksyku 1968, gdzie występował w sztafecie 4 × 400 m i zajął 4 miejsce, minimalnie przegrywając ze sztafetą RFN i bijąc rekord Polski (3:00,5), mistrzostw Europy w Atenach 1969 – brązowy medal na 400 m, czwarte miejsce w sztafecie 4 × 400 m, halowych mistrzostw Europy w Wiedniu 1970 – srebrny medal w sztafecie 4 × 2 okrążenia. W udzielonym wywiadzie Pan Stanisław Grędziński podzielił się z nami swoimi wspomnieniami i doświadczeniem. To znakomite, że wałbrzyska lekkoatletyka ma tak bogate tradycje.

Kategoria: