14 czerwca, 2016 10:04 pm

„Sztuka dla pokoju”

W dniach 06-10 czerwca 2016 r. nasi uczniowie: Szymon Dudeńko kl.IBg, Bartłomiej Nowak kl.IBg, Pascal Maj kl.2Bg, Oskar Orfin kl.2Bg i Dominika Staśkiewicz kl.2Cg brali udział w projekcie zatytułowanym „Sztuka dla pokoju”. To międzynarodowy projekt pochodzącej z Holandii artystki Anny Skubisz, która w ramach Rezydencji Sztuki ESK spędzi w Wałbrzychu miesiąc, poświęcając go pracy twórczej. Artystka pracując warsztatowo tworzy z młodzieżą wałbrzyskich szkół galerię rzeźb nawiązującą do idei pokoju. Galeria będzie eksponowana przez dwa miesiące w Starej Kopalni, a jej uroczyste otwarcie nastąpi 24 czerwca 2016 r. Nasi uczniowie mieli okazję poznać metody pracy artystycznej Anny Skubisz oraz zaangażować się w prace dodatkowe wokół wystawy. Między innymi  pomagali w nawlekanie wełny na przygotowane wcześniej elementy konstrukcyjne. Prócz tego uczniowie mieli okazję podszkolić język angielski i to podczas kontaktów z artystką, która porozumiewa się właśnie w tym języku. Galeria rzeźb, która powstanie będzie przedstawiać figury obejmujących się ludzi. Obejmujący się ludzie to zachęcenie do szerzenia pokojowych postaw i zachowań, a tym samym do umacniania pokoju na świecie.  Uczniowie byli zachwyceni a cały projekt był dla nich twórczą zabawą na koniec roku szkolnego.

Kategoria: