12 czerwca, 2016 10:44 pm

„RAJD PO STREFIE”

19 kwietnia uczniowie klas I Cg, II Bg i II Cg wzięli udział w pierwszej edycji „Rajdu po Strefie”. Organizatorem 2-dniowego Rajdu była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, w której wzięło udział ponad 350 uczniów. Wydarzenie to miało zainteresować młodzież kierunkami technicznymi oraz ukazać możliwości zatrudnienia w firmach strefowych. Nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić firmę strefową: Toyota Motor Manufacturing Poland. Zapoznali się także z ofertą szkół ponadgimnazjalnych, które prezentowały się w siedzibie strefy. Młodzież podzielona na grupy uczestniczyła również w cyklu warsztatów prowadzonych przez wałbrzyską strefę oraz Politechnikę Wrocławską. Zajęcia dotyczyły grawerowania i automatyki, drukowania 3D, robotyki oraz budowy bolidu. Uczniom zaprezentowany został również Klaster Edukacyjny „INVEST in EDU”, który prowadzi wałbrzyska strefa. Grupa biorąca udział w Rajdzie, po każdych warsztatach oraz odwiedzinach w fabryce, wypełniała test. Odpowiedzi oceniane były przez prowadzących zajęcia. Rywalizacja była ogromna. Uroczyste podsumowanie „Rajdu po Strefie” odbyło się 10 maja.

Kategoria: