25 maja, 2016 11:48 pm

„Igła” w Wałbrzychu

W dniu 25.05.2016 roku w auli „Auditorium Novum” Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu powitaliśmy naszego absolwenta i Mistrza Świata w piłce siatkowej Pana Krzysztofa Ignaczaka wraz z doktorem fizyki Panem Adamem Sieradzkim. Tematem spotkania była fizyka w sporcie na przykładzie gry w piłkę siatkową. Podjęto się próby analizy gry zawodnika i praw fizyki które oddziaływają na gracza. Temat zderzenia piłki z ciałem gracza podczas przyjęcia lub obrony piłki, aerodynamika lecącej piłki podczas zagrywki lub zbicia piłki, zagrywka float i jej uwarunkowania oraz moment „zawieszenia” gracza podczas ataku piłki poparte były szczegółowym wyjaśnieniem i wzorami fizycznymi przez Pana Sieradzkiego. Natomiast  „Igła” wyjaśniał te zagadnienia w praktyce opierając się o swoje siatkarskie doświadczenie. Sam wykład prowadzony, był w miłej atmosferze w której nie brakowało dawki humoru prowadzących. Zupełnie inne spojrzenie na grę w piłkę siatkową pod kątem fizyki pozwoli na próbę prowadzenia treningu z uwzględnieniem niektórych praw fizyki występujących w sporcie. Wykład zgromadził osoby zajmujące się w Wałbrzychu piłką siatkową (trenerów, działaczy, trenerów-seniorów, koordynatorów, zawodników oraz młodzież Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Wałbrzychu z Koordynatorem Wojewódzkim p. Krzysztofem Janczakiem i trenerami S.O.S. w Wałbrzychu).Podczas  spotkania, była możliwość zadawania pytań prowadzącym, a po spotkaniu uzyskanie autografów i pamiątkowych zdjęć. Spotkanie zorganizowano przy współpracy Urzędu Miasta Wałbrzycha oraz Pana Bogusława Kuty- dyrektora  Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu oraz nauczycieli i trenerów S.O.S. Wałbrzych

Kategoria: