22 maja, 2016 6:22 pm

VI Ogólnopolski Turniej OrlikVolleymania – świętem siatkówki w Wałbrzychu

VI edycja Ogólnopolskiego Turnieju  OrlikVolleymania na etapie wojewódzkim została rozegrana w Wałbrzychu na boisku wielofunkcyjnym przy Publicznej Szkole Podstawowej     nr 15. Organizatorem turnieju był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Publicznym Gimnazjum Sportowym nr 11 oraz Aqua-Zdrój –Centrum Aktywnego Wypoczynku. W dniu 19.05.2016 na boisku szkolnym wystąpiły 23 zespoły z Wałbrzycha, powiatu wałbrzyskiego i jeleniogórskiego. Rozegrano około 50 spotkań w których uczestniczyło prawie 140 osób w tym liczna grupa kibiców zgromadzona na boisku.

Przy słonecznej pogodzie otwarcia turnieju dokonał gospodarz obiektu Dyrektor Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu p. Paweł Łuczyński oraz Koordynator Wojewódzki Siatkarskich Ośrodków Szkolnych p. Krzysztof Janczak.

Nad przebiegiem turnieju czuwali organizator trener S.O.S. Wałbrzych p. Radosław Ostrowski oraz sędzia główny i trener sekcji żeńskiej siatkówki p. Fabian Kurzawiński. Zespoły zostały podzielone na 6 grup w których rozegrano mecze eliminacyjne, następnie zwycięzcy grup i 3 najlepsze zespoły z II miejsca utworzyły 3 grupy ćwierćfinałowe. W grupach tych rozegrano mecze każdy z każdym i wyłoniono najlepsze 3 zespoły które spotkały się w grupie finałowej i walce o miejsce premiowane awansem do turnieju regionalnego w Krośnie Odrzańskim. Pozostałe zespoły rozegrały mecze o miejsca 4-6 i 7-9. Wielkie podziękowania należą się uczniom i zawodnikom S.O.S. Wałbrzych którzy sprawowali obowiązki sędziowskie. Podczas turnieju widać było bardzo duże zaangażowanie wszystkich uczestników oraz ich opiekunów. Turniej okazał się wspaniałym świętem siatkówki w Wałbrzychu gromadząc wielu uczestników oraz trenerów piłki siatkowej zarówno dziewcząt i chłopców. W wielkim finale spotkały się zespoły z Kamiennej- Góry (Sokoliki) i Wałbrzycha (Salos-Victoria-Balamara). Po emocjonującym meczu lepszym okazał się zespół Sokoliki Kamienna- Góra, który uzyskał awans do turnieju regionalnego. III miejsce zajął zespół „Szóstka II” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wałbrzychu a IV miejsce „Czarne Pantery” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu. Po blisko 4,5 godzinach gier wręczone zostały puchary dla mistrzowskich drużyn, dyplomy dla każdego uczestnika imprezy oraz upominki dla 4 najlepszych drużyn ufundowane przez wałbrzyskie Wodociągi oraz klub sportowy Victoria PWSZ Wałbrzych. Do zobaczenia za rok !!!

Kolejność najlepszej 6 turnieju:

1.Sokoliki Kamienna- Góra

2.Victoria Salos – Balamara Wałbrzych

3.”Szóstka I”– Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Wałbrzychu

4.”Czarne Pantery” – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzych

5. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu

6. Szkoła Podstawowa w JugowicachSONY DSC SONY DSC SONY DSC 1 2 3 4 5 6 7 8

Kategoria: