28 kwietnia, 2016 10:27 pm

Turniej „4” siatkarskich dla V-VI szkół podstawowych w ZS Nr 4

Po raz czwarty spotkaliśmy się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu na . Celem turnieju było stworzenie rywalizacji sportowej dla chłopców z klas V-VI oraz zachęcenie chłopców do uprawiania piłki siatkowej w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Publicznym Gimnazjum  Sportowym nr 11 w Wałbrzychu. Organizatorem zawodów byli trenerzy S.O.S. Wałbrzych, Dyrekcja Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu oraz klub sportowy TS Victoria PWSZ Wałbrzych. W turnieju uczestniczyło 13 zespołów ze szkół podstawowych miasta Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Rozegrano ponad 25 spotkań na dwóch boiskach. Sędziami zawodów byli zawodnicy I ligowego zespołu Victorii Wałbrzych, a pomagali im uczniowie II i III klas Publicznego Gimnazjum Sportowego nr 11 którzy trenują w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w tej szkole. Turniej otworzył Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu p. Bogusław Kuta namawiając uczestników do gry „fair play” oraz wspólnej siatkarskiej zabawy. Mecze obfitowały w wiele ciekawych akcji i potwierdziły, że z roku na rok poziom rozgrywek wzrasta i ciągle popularność piłki siatkowej wśród dzieci szkół podstawowych jest bardzo duża. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie i zawodnicy Wałbrzyskiej Akademii Piłki Siatkowej zajmując czołowe miejsca w turnieju. Po blisko 4 godzinach rywalizacji: w grupach, meczach ćwierćfinałowych i półfinałowych , meczach o poszczególne miejsca rozegrano finał w którym zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy pokonał zespół Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37 w Wałbrzychu. Obecni na turnieju byli Koordynator Wojewódzki Siatkarskich Ośrodków Szkolnych p. Krzysztof Janczak oraz prezes klubu siatkarskiego TS Victoria PWSZ Wałbrzych  p. Henryk Walentas. Zaproszeni goście uczestniczyli w ceremonii zakończenia i wręczenia pucharów dla najlepszych drużyn, statuetek dla najlepszych zawodników i medali dla wszystkich uczestników turnieju.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA ZESPOŁÓW

1.Szkoła Podstawowa nr 3 Głuszyca

2.Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu ( I zespół )

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu ( I zespół )
  2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Wałbrzychu
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Wałbrzychu
  4. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu ( I zespół )

7.Szkoła Podstawowa w Jugowicach ( I zespół )

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu ( II zespół )
  2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 w Wałbrzychu
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Wałbrzychu
  4. Szkoła Podstawowa w Jugowicach ( II zespół )
  5. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu ( II zespół )

13 .Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu ( II zespół )

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Kategoria: