11 kwietnia, 2016 6:14 pm

Wicemistrz Europy

Dnia 07.03.2016r Andrzej Wożniak uczeń klasy II As wystartował w Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym klasycznym. Pomimo choroby i wyczerpującej osiemnastogodzinnej podróży zawodnikowi udało się zachować tytuł Vice Mistrza Europy uzyskany r2ok temu na zawodach w Pilznie w Czechach. Konkurencja w tym roku była na znacznie wyższym poziomie a walka o medale trwała do ostatniego podejścia. Andrzej pobił swoje życiowe rekordy uzyskując wynik w trójboju 600 kg, na który złożyło się :

  • 235 kg w przysiadzie ( złoty medal )
  • 135 kg leżąc ( srebrny medal )
  • 230 kg w martwym ciągu ( srebrny medal )

W ostatnim podejściu w przysiadzie Andrzej atakował rekord Europ podchodząc do ciężaru 240 kg , niestety próba nie powiodła się. Reprezentacja Polski w klasyfikacji drużynowej zdobyła złoty medal.

Kategoria: