Gimnazjum profil siatkarski

Pol_siat_logo_poziom_RGBplakat

Klasa siatkarska–  w szkole działa od roku szkolnego 2012/2013 Siatkarski Ośrodek Szkolny jako 1 z 3 Gimnazjów na Dolnym Śląsku, projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki przy udziale Polskiego Związku Piłki Siatkowej dla chłopców uzdolnionych sportowo.

W ramach tego projektu szkoła otrzymała nowoczesny sprzęt sportowy, sprzęt multimedialny oraz diagnostyczno – pomiarowy do prowadzenia treningu najnowocześniejszymi metodami.

Chłopcy objęci tym programem zostają wyposażeni w sprzęt sportowy ( koszulki i dresy sportowe), startują w zawodach w ramach SOS, otrzymują bezpłatne dożywianie – obiady na terenie szkoły, opieka fizjoterapeuty, uczestniczą w obozach sportowych i są zawodnikami klubu Victoria Wałbrzych, naszym absolwentem jest Krzysztof Ignaczak libero reprezentacji Polski.

logo-1-liga-walbrzychMAS_LOGO_CMYK_poziom_A