Gimnazjum profil koszykarski

Profil koszykarski chłopców 

Celem projektu jest stworzenie nowoczesnego systemu szkolenia młodzieży opartego na doświadczeniu i myśli szkoleniowej  trenerów Górnika Wałbrzych ( Paweł Domoradzki, Rafał Glapiński)  oraz wykwalifikowanej kadry nauczycieli wychowania fizycznego. Szkoła oferuje swoim uczniom unikalną możliwość czerpania z najlepszych wzorców i postaw sportowych. Jej ambicją, jest stworzenie kuźni młodych talentów.

W historii klas sportowych o profilu koszykarskim doczekaliśmy się wybitnych koszykarzy m.in. gracze I Ligii i Ekstraklasy – Rafał Glapiński, Salomonik, Damian Pieloch. W ostatnim czasie nasz uczeń Balcerowski Aleksander został zauważony przez Klub Euroligi Gran Canria – gdzie obecnie doskonali swoje umiejętności w grupach młodzieżowych tamtejszego klubu. Ponadto został wybrany do najlepszej  koszykarskiej 10 w Europie chłopców z rocznika 2000 a w nagrodę wyjechał na CAMP do USA pod patronatem Michaela Jordana.

 

Szkoła we współpracy z PZKosz i Klubem Górnik Wałbrzych  wprowadziła do tutejszego Gimnazjum program Ministerialny pod nazwą GOSSM. Jest on kierowany dla wyróżniających się młodych koszykarzy z klas I –III Gimnazjum. Dzięki temu projektowi wybrani  uczniowie  otrzymują: sprzęt sportowy ( dresy, stroje treningowe, plecaki), opiekę fizjoterapeutyczną oraz zajęcia sportowe z trenerem z motoryki. Dodatkowo mogą doskonalić swoje umiejętności koszykarskie trzy razy w tygodniu uczęszczając na treningi indywidulane.  Uczniowie objęci projektem podczas zajęć mają zapewnioną wodę do picia. Wraz z wprowadzeniem projektu GOSSM w naszej szkole otrzymaliśmy profesjonalny sprzęt sportowy do doskonalenia swoich umiejętności.

Uczniowie klas koszykarskim oprócz 4 godzin wychowania fizycznego zobowiązani są do uczęszczania na zajęcia ze specjalizacji piłka koszykowa. Zajęcia odbywać się będą w godzinach porannych, na nowo odrestaurowanej hali sportowej w centrum Wałbrzycha ( Hala Wałbrzyskich Mistrzów – ul. Wysockiego 11a).

Popołudniami uczniowie biorą udział w treningach powiązanych ze swoimi grupami treningowymi w Klubie Górnik Wałbrzych, gdzie mają możliwość wyjazdów na turnieje sportowe, uczestniczenia w Dolnośląskiej Lidze Koszykówki oraz w wielu innych imprezach organizowanych przez Klub.

Do dyspozycji uczniów jest pełnowymiarowy basem, siłownia, sala sportowa oraz stołówka.

Uczniowie kończąc 11 Gimnazjum Sportowe  mają szansę kontynuowana nauki w Liceum Sportowym.