Kwiecień 28, 2016 10:27 pm

Turniej „4” siatkarskich dla V-VI szkół podstawowych w ZS Nr 4

Po raz czwarty spotkaliśmy się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu na . Celem turnieju było stworzenie rywalizacji sportowej dla chłopców z klas V-VI oraz zachęcenie chłopców do uprawiania piłki siatkowej w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Publicznym Gimnazjum  Sportowym nr 11 w Wałbrzychu. Organizatorem zawodów byli trenerzy S.O.S. Wałbrzych, Dyrekcja Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu oraz klub sportowy TS Victoria PWSZ Wałbrzych. W turnieju uczestniczyło 13 zespołów ze szkół podstawowych miasta Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Rozegrano ponad 25 spotkań na dwóch boiskach. Sędziami zawodów byli zawodnicy I ligowego zespołu Victorii Wałbrzych, a pomagali im uczniowie II i III klas Publicznego Gimnazjum Sportowego nr 11 którzy trenują w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w tej szkole. Turniej otworzył Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu p. Bogusław Kuta namawiając uczestników do gry „fair play” oraz wspólnej siatkarskiej zabawy. Mecze obfitowały w wiele ciekawych akcji i potwierdziły, że z roku na rok poziom rozgrywek wzrasta i ciągle popularność piłki siatkowej wśród dzieci szkół podstawowych jest bardzo duża. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie i zawodnicy Wałbrzyskiej Akademii Piłki Siatkowej zajmując czołowe miejsca w turnieju. Po blisko 4 godzinach rywalizacji: w grupach, meczach ćwierćfinałowych i półfinałowych , meczach o poszczególne miejsca rozegrano finał w którym zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy pokonał zespół Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37 w Wałbrzychu. Obecni na turnieju byli Koordynator Wojewódzki Siatkarskich Ośrodków Szkolnych p. Krzysztof Janczak oraz prezes klubu siatkarskiego TS Victoria PWSZ Wałbrzych  p. Henryk Walentas. Zaproszeni goście uczestniczyli w ceremonii zakończenia i wręczenia pucharów dla najlepszych drużyn, statuetek dla najlepszych zawodników i medali dla wszystkich uczestników turnieju.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA ZESPOŁÓW

1.Szkoła Podstawowa nr 3 Głuszyca

2.Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu ( I zespół )

1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu ( I zespół )